Werk en Opleiding
Rosemary00
26-08-2025 om 08:08
Voormalige werkgever vraagt mij om een gunst
Hallo allemaal,
Ik zit in een best rare situatie. Ik kreeg gisteren een telefoontje van mijn voormalige werkgever (waar ik 6 maanden geleden voor het laatst heb gewerkt) om iets te doen want ik was de enige die wist hoe een bepaald programma werkte. Ik heb gezegd dat ik aan die en die mijn kennisoverdracht had gedaan en dat zij het zouden moeten weten. Maar beide werknemers hebben in de tussentijd ontslag genomen en dat was allemaal zo hectisch gegaan dat het management niet in de gaten had dat er ook een kennisoverdracht gedaan zou moeten worden. Mijn voormalige leidinggevende was best in paniek want de andere twee gaven geen thuis. Op zich is het maar een uurtje werk, maar toen ik vroeg wat ik er zou voor krijgen, bleef het stil en zei hij dat ze moesten kijken of er budget was. Dus ik heb toen vriendelijk bedankt. Hij had mij gisteren nog een paar keer gebeld en voicemails in gesproken. Hij smeekte zowat om mijn hulp. Nu voel ik mij toch erg schuldig. Dus zou ik erop terugkomen bij hem of laten gaan?
Drakenvlieg
28-08-2025 om 10:33
Aviendha schreef op 27-08-2025 om 18:51:
[..]
Waarom zou je dat doen? TO is al zes maanden weg, ze hoeft helemaal geen energie meer in deze gasten te steken.
Klopt, is idd zonde van de energie. Maar dit gaat gewoon echt te ver. Om anderen te waarschuwen wat er gebeurt.
(edit: wat Ysenda zegt in bericht vlak voor mij, is mij net voor)
TrefleQ
28-08-2025 om 11:44
Ook ik vind het inmiddels waard om melding te maken. Nu niet vanwege die overdracht, maar vanwege lastig vallen, zelfs bellen vanaf een anoniem nummer.
_Arianna_
28-08-2025 om 11:51
Leslie_Knope schreef op 28-08-2025 om 09:50:
Misschien toch zijn leidinggevende inlichten om te voorkomen dat hij opeens met zijn laptop bij je op de stoep staat.
Ik verwacht niet dat hij dat zal doen. Hij wil namelijk niet dat to zijn leidinggevende inlicht.
Rosemary00
28-08-2025 om 14:25
Het is ook niet dat ik bang voor hem ben. Hij is gewoon irritant. Ik heb tot zover nog niks meer van hem gehoord. Dus ik hoop dat hij de boodschap heeft begrepen.
Zeespiegel
30-08-2025 om 10:01
je schat in dat het een uurtje werk is. Ik neem aan dat je op goede voet zelf vertrokken bent, dus geen wrok koestert?
Geef dan gewoon je uurtarief op, in antwoord op 1 van die mailtjes, en zeg dat je het daarvoor doet. Mail zodat je het zwart op wit hebt.
Zolang dat geen problemen geeft met je huidige werkgever natuurlijk.
Schoondochter
30-08-2025 om 10:12
Zeespiegel schreef op 30-08-2025 om 10:01:
je schat in dat het een uurtje werk is. Ik neem aan dat je op goede voet zelf vertrokken bent, dus geen wrok koestert?
Geef dan gewoon je uurtarief op, in antwoord op 1 van die mailtjes, en zeg dat je het daarvoor doet. Mail zodat je het zwart op wit hebt.
Zolang dat geen problemen geeft met je huidige werkgever natuurlijk.
Misschien moet je de rest van het topic even lezen.
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.