Financiën en recht
Zilver_gray
11-06-2026 om 17:40
Go fund me..bedelen bij je volgers om je schulden af te lossen..
Ik zie nu al voor de 2e keer op Insta een “Go fund me” voorbij komen….. in dit specifieke geval omdat degene zegt schulden te hebben en vraagt zijn/ haar volgers om een (kleine) bijdrage om de schulden te kunnen aflossen.
Nu ben ik niet te beroerd om te geven, en heb ook al eens op deze manier gedoneerd.
Maar dat je geld durft te vragen aan vreemden om daarmee je schulden af te lossen??
Natuurlijk ben je vrij om een Go fund me te starten en/of om te doneren..
Maar dit is toch schaamteloos?
Geen idee wat ik met dit topic wil, gewoon even klagen denk ik
Duckie73
11-06-2026 om 21:01
Zilver_gray schreef op 11-06-2026 om 21:00:
[..]
Dat was in dit geval niet aan de orde, degene had een heel verhaal geschreven hoe de schuld ontstaan is.
Zijn ze te minste eerlijk.
Zilver_gray
11-06-2026 om 21:12
Duckie73 schreef op 11-06-2026 om 21:01:
[..]
Ze weten dat het werkt. Waarom zou je je dan schamen. Het enige nadeel is dat je het niet te vaak kan doen, want dan geeft niemand je meer wat.
Dus zolang het maar het gewenste resultaat oplevert, kun je je eigenwaarde rustig opzij schuiven.
Ook een manier om ernaar te kijken.
Duckie73
11-06-2026 om 21:14
Zilver_gray schreef op 11-06-2026 om 21:12:
[..]
Dus zolang het maar het gewenste resultaat oplevert, kun je je eigenwaarde rustig opzij schuiven.
Ook een manier om ernaar te kijken.
Sommige mensen hebben seks voor geld. Dan valt bedelen wel mee. Als ik moest kiezen tussen die 2 ging ik ook Go Fund me doen.
Jujubee
11-06-2026 om 21:29
Duckie73 schreef op 11-06-2026 om 21:14:
[..]
Sommige mensen hebben seks voor geld. Dan valt bedelen wel mee. Als ik moest kiezen tussen die 2 ging ik ook Go Fund me doen.
Ik niet. Ik zou liever achter een rood lampje gaan zitten dan online aan wildvreemden gaan bedelen om geld omdat ik er niet mee kan omgaan. Ik zou me kapotschamen. Bedlen vind ik zoiets kansloos. Ik doneer niets aan GoFundMe-dingen. Ook niet aan de zielige mensen in rolstoelen. Zelfs dat vertrouw ik helaas niet meer. Je weet gewoon niet of het echt zo is of niet. Het is te makkelijk om mensen op te lichten tegenwoordig. Zeker met AI en zo. Ik heb zat documentaires gezien van mensen die kanker faken, een nep babyadoptiebureau runnen en weet ik het wat om er rijk van te worden. En ook hun digitale papertrail klopte. Zo goed waren ze. Dus nee, ik doneer niks aan wildvreemden online. Ik heb mijn eigen geld hard nodig.
Maar ik ben echt immuun voor mensen met grote schulden door eigen toedoen. Ik heb daar totaal geen empathie voor.
Vrijevlinder
11-06-2026 om 22:03
Ik heb er weinig mee, en zal niet gauw iets geven. Ik merk wel dat bepaalde mensen erg makkelijk vragen. Het zou nooit in mij opgekomen zijn.
Ik moet denken aan Emma, die in Frankrijk een lek huis kocht, allerlei rare beslissingen nam, eerst vloer o.i.d. herstellen in plaats van met het dak beginnen, en daarna ook dit soort acties begon. Daar geef ik dus niet aan.
Een tijd geleden was er een brand, mensen raakten veel kwijt. Dat is erg. Alleen, ze hadden geen brandverzekering. Dat is iets wat bijna elk mens heeft. Dan heb ik iets van, ja, dat is wel een keuze. Ik vind mezelf wel hard als ik het zo zeg, maar ik heb er moeite mee. Geen verzekering afsluiten en dan zo'n geldactie beginnen.
Evaluna
11-06-2026 om 22:25
Ik geef niet zomaar aan mensen die ik niet ken, maar toen iemand in het dorp een hulphond nodig had heb ik wel gedoneerd.
Misschien, als je er echt niet uitkomt of volledig buiten je schuld om in de problemen zit dat ik het zou proberen, maar dan moeten alle andere opties wel echt op zijn.
Groentetuin
11-06-2026 om 22:43
Mensen die overlijden en geen begrafenisverzekering hebben, maar dat de nabestaanden een groots afscheid willen van meer dan 20.000 euro.Dan denk ik ook nee daar geef ik niet aan.
Maar een paar jaar geleden die Poolse man die overleed terwijl hij kinderen redde in Scheveningen toen werd er geld ingezameld voor zijn gezin in Polen, daar gaf ik aan, en voor een ziek kind in ons dorp en de tsunami.
Maar als je opgo fund me kijkt en ziet" help mij de reis van mijn leven maken" dan denk ik daar moet je maar voor gaan sparen.
Duckie73
12-06-2026 om 05:40
Ik vind dat we meer moeten kijken naar de mensen die geld geven voor dat soort onzin GoFundMe´s. Als iedereen nou zijn hand op de knip houdt dan weten die oplichters ook dat er op die manier geen geld is om te halen.
Jujubee
12-06-2026 om 06:24
Duckie73 schreef op 12-06-2026 om 05:40:
Ik vind dat we meer moeten kijken naar de mensen die geld geven voor dat soort onzin GoFundMe´s. Als iedereen nou zijn hand op de knip houdt dan weten die oplichters ook dat er op die manier geen geld is om te halen.
Ja, ik vraag me ook vaak af waarom die mensen dat doen. Om zichzelf goed te voelen, neem ik aan? Mijn moeder zou ook zo doneren, want die heeft een redderscomplex en is een idealist. Ik denk dat die mensen vatbaarder zijn voor zielige verhaaltjes dan ik.
Als je iemand persoonlijk kent, of uit je dorp en je weet dat zo'n verhaal echt klopt, dan vind ik het logischer dat je wel iemand wil helpen. Mits je het kan missen.
duizel
12-06-2026 om 06:28
laatst die acteur toch? Hij had binnen een paar dagen het gewenste bedrag.
Ik vind het moedig, ik was verrast dat zoveel mensen die euro gaven (weet niet hoeveel schuld hij had). In die zin vond ik het wel mooi dat weer blijkbaar dan toch veel mensen meeleven.
rionyriony
12-06-2026 om 06:31
Ik vind schaamteloos een wat te veelomvattende uitdrukking want dat die persoon op het gebied van geld vragen voor een bepaald doel zijn schaamte van minder belang vindt dan de druk van zijn schulden, wil niet zeggen dat hij geen schaamte zou ervaren als hij andere omstreden dingen zou doen, zoals vrienden verraden of politieke tegenstanders framen, of, desnoods, in zijn nakie de kerk binnenrennen.
Ik ben zelf niet in de positie waarin ik geld nodig zou hebben, maar je kan altijd een poging wagen. Het lijkt of sommige mensen graag geven. Dus dat gebruik je dan. Misschien denk je dan zelfs: die persoon is gelukkig als hij de donateur kan spelen, dus waarom zou ik hem dat plezier niet gunnen?
Vervelend zou natuurlijk zijn als hij zou gaan liegen over zijn doel. Het gaat bijvoorbeeld niet om schulden, maar om een vakantie naar de Bahama's. Ik vind dat in de eerste plaats de donateur dan verstandiger zou moeten zijn. Iedereen moet zijn hersens blijven gebruiken.
Groentetuin
12-06-2026 om 06:44
go fund me geeft aan dat er 45 miljoen per week wordt ingezameld
Ze rekenen 2,9 tot 5 % als vergoeding
Dus reken maar uit wie er rijk van wordt.
En je ziet soms bij de donateur staan: " 100 euro papa en mama" of "opa en oma" dan denk ik hadden ze beter gewoon kunnen geven dat was goedkoper geweest.
Maar als je ernstig ziek bent en op deze manier een behandeling of medicijnen in t buitenland kan krijgen dan snap ik het helemaal dat mensen het proberen.
Duckie73
12-06-2026 om 06:58
Groentetuin schreef op 12-06-2026 om 06:44:
En je ziet soms bij de donateur staan: " 100 euro papa en mama" of "opa en oma" dan denk ik hadden ze beter gewoon kunnen geven dat was goedkoper geweest.
Soms is dat ook hun eigen geld. Mensen geven makkelijker als anderen al gegeven hebben en je hebt je ingedekt als mensen gaan vragen waarom je familie je niet helpt.
Zilver_gray
12-06-2026 om 07:43
duizel schreef op 12-06-2026 om 06:28:
laatst die acteur toch? Hij had binnen een paar dagen het gewenste bedrag.
Ik vind het moedig, ik was verrast dat zoveel mensen die euro gaven (weet niet hoeveel schuld hij had). In die zin vond ik het wel mooi dat weer blijkbaar dan toch veel mensen meeleven.
Dit was inderdaad het eerste geval die ik tegenkwam. Hij vroeg specifiek of iedereen 1 euro wou doneren. Ik weet ook niet wat de hoogte van zijn schuld was.
watertoren
12-06-2026 om 07:54
Ik zou daar niet aan geven omdat ik het niet vertrouw bij mensen die ik niet ken. Er zijn zo veel oplichters op de wereld.