Psyche en mentaal
BeneficialJay65
13-09-2021 om 19:08
Hoe ben jij gestopt met roken?
Ik plaats het bij psyche omdat het echt een mentaal probleem is waardoor ik niet kan stoppen (vooralsnog).
Hoe ben jij gestopt met gestopt met roken? Zonder hulpmiddelen of met zuigtabletten bijvoorbeeld?
Had je (veel last van) ontwenningsverschijnselen?
Ik wil dolgraag stoppen maar ben gewoon bang dat ik heel chagerijnig wordt en ik gebruik dan wel zuigtabletten icm pleisters maar daar krijg ik alleen maar zin van om te roken, ik word er ook hyper van.
Hoop hier herkenning en tips te vinden.
Ik ben wel bezig in het boek van Allan Carr.
BeneficialJay65
08-10-2021 om 19:08
Mija schreef op 08-10-2021 om 16:36:
[..]
Ja, dat bedoel ik inderdaad. Als je er niet op ingaat, zakt het weg. De eerste dagen na het besluit te stoppen kwam die spanning bij mij heel vaak op (zo vaak als ik gewend was te roken) en in de loop van de tijd verdween dat zo goed als helemaal. De spanning nam ook in intensiteit af. Het was heel vervelend maar ik verzette me niet tegen de spanning, alleen tegen het roken. Ik kan me niet goed herinneren hoe lang het duurde dat ik er echt veel last van had, niet langer dan een paar weken. Achteraf een fluitje van een cent in ieder geval. Maar dat zal ook niet voor iedereen hetzelfde zijn. En eerder had ik ook twee keer geprobeerd te stoppen maar was het niet gelukt. Geen idee waarom het nu ineens wel lukte. Ik was het echt zat kennelijk.
Op deze manier had ik er nog helemaal niet naar gekeken.. Dus eigenlijk is het net als iedere emotie dat het ook weer weg kan zakken; Als ik blij ben, ben ik niet persé de hele dag in een holadiejee stemming.
Bedankt voor dit inzicht👍 ( zelfs allen carr is het niet gelukt om op deze manier naar de spanning die ik dan (onbewust?) voel te kijken. Dat zegt wel wat😉
Courage
08-10-2021 om 21:31
Oh fijn dat je dat ziet!
En daarom ook: diep ademhalen en weer door - dat helpt om de spanning los te laten.
Waarom probeer je het niet een dag of halve dag zonder de tabletjes? Kijk gewoon eens wat er gebeurt.
Mija
08-10-2021 om 22:07
Caramelzeezoutchocola schreef op 08-10-2021 om 19:08:
[..]
Op deze manier had ik er nog helemaal niet naar gekeken.. Dus eigenlijk is het net als iedere emotie dat het ook weer weg kan zakken; Als ik blij ben, ben ik niet persé de hele dag in een holadiejee stemming.Bedankt voor dit inzicht👍 ( zelfs allen carr is het niet gelukt om op deze manier naar de spanning die ik dan (onbewust?) voel te kijken. Dat zegt wel wat😉
Fijn dat het je helpt! En bedankt voor het compliment 😃
BeneficialJay65
09-10-2021 om 10:09
Mija schreef op 08-10-2021 om 22:07:
[..]
Fijn dat het je helpt! En bedankt voor het compliment 😃
Misschien een “stoppen met verslaving” schrijven? Ik zou het meteen kopen☺️. Want waarschijnlijk werkt het bij iedere vorm van verslaving ongeveer hetzelfde? De spanning gewoon laten gebeuren, niet aan toegeven.
Ik snap sowieso niet waarom die tabaksindustrie ooit is uitgevonden terwijl men nu weet hoe slecht het is en hoe moeilijk het kan zijn om er van af te komen. Maar dat is weer een andere discussie.
BrightEchidna89
09-10-2021 om 10:50
Gewoon even een ordinaire tvp, misschien dat ik hier wat tips opdoe voor de volgende stoppoging.
Veel succes trouwens.
Qwynn
27-05-2025 om 10:38
Ik eindelijk gestopt d.m.v. hypnose, na ruim 20 jaar roken nu geen sigaret meer aangeraakt.
Ik heb 1 sessie gedaan bij een hypnotherapeut in
- knip -
, was even stukje rijden maar stond goed aangeschreven.
Was uur lang totaal relaxen op een ligstoel. Later nog 1x behoefte gevoelt maar kon ik snel tackelen met de hypnose MP3 die ik van de sessie mee kreeg.
Al met al aanrader!
Thora
27-05-2025 om 12:25
Ik ben ook gestopt met behulp van hypnose. Ben er nog altijd zo blij mee. Een sessie gedaan van 2 uur waarvan een half uur de echte hypnose. Geen bijverschijnselen gehad (in de 90er jaren een keer gestopt geweest. 15 kilo aangekomen en zwaar depressief geraakt.
Ik mis het nog wel maar niet op die manier dat ik onwijze trek erin heb. Het is meer de handeling en de associatie van een shaggie met gezelligheid en relaxedheid.
Wat mij betreft is het ook een aanrader. Raak er niet over uitgepraat 
Due-scimmie
27-05-2025 om 12:31
Qwynn schreef op 27-05-2025 om 10:38:
Ik eindelijk gestopt d.m.v. hypnose, na ruim 20 jaar roken nu geen sigaret meer aangeraakt.
Ik heb 1 sessie gedaan bij een hypnotherapeut in X, was even stukje rijden maar stond goed aangeschreven.
Was uur lang totaal relaxen op een ligstoel. Later nog 1x behoefte gevoelt maar kon ik snel tackelen met de hypnose MP3 die ik van de sessie mee kreeg.
Al met al aanrader!
Dit voelt als reclame. Vooral omdat je hiervoor account hebt aangemaakt en de plaatsnaam noemt
Courage
27-05-2025 om 12:58
Due-scimmie schreef op 27-05-2025 om 12:31:
[..]
Dit voelt als reclame. Vooral omdat je hiervoor account hebt aangemaakt en de plaatsnaam noemt
![]()
Zeker weten, en een kopie van dat bericht in een ander topic dat 2 jaar oud is.
Thora
27-05-2025 om 14:48
Misschien reclame. Maar eerder in dit topic wordt ook Champix genoemd. Dat is zelfs een merknaam en ook een soort paardenmiddel. Een vriendin van mij is er echt dik van geworden en ze heeft het er nooit meer afgekregen. En dit is al jaren geleden.
Due-scimmie
27-05-2025 om 19:49
Thora schreef op 27-05-2025 om 14:48:
Misschien reclame. Maar eerder in dit topic wordt ook Champix genoemd. Dat is zelfs een merknaam en ook een soort paardenmiddel. Een vriendin van mij is er echt dik van geworden en ze heeft het er nooit meer afgekregen. En dit is al jaren geleden.
Maar die heeft er waarschijnlijk niet speciaal een account ervoor aangemaakt om dat te delen
.
Ellori
27-05-2025 om 20:44
Due-scimmie schreef op 27-05-2025 om 19:49:
[..]
Maar die heeft er waarschijnlijk niet speciaal een account ervoor aangemaakt om dat te delen
.
Haha nee dat had ik zeker niet xD
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.