Gezondheid en welzijn Gezondheid en welzijn

Gezondheid en welzijn

Leven met pijn, kletsend het jaar door.


Ik lijk ietsje  beter te slapen.  Gisteren  met een vriendin  een dagne weggeweest  naar een museum.  Was leuk en erg gezellig.  Vandaag  is  mijn  mantelzorg dag, maar  zus heeft afgesproken  met moeder,  dus ik hoef niet. Mijn planning  voor  vandaag is dus, bibliotheek  en een taart bakken.  Vanavond komen  man en dochter  weer thuis.

Nu eerst maar eens aankleden  en ontbijten. Ben nog niet  erg op gang helaas.  Het regent  buiten. En waait. Dat vindt mijn lijf niet erg fijn.

Artrose is makkelijk te zien op een foto. Is dat geen optie Layka? Ik vind het nog wel wat voor een fysiotherapeut om dat zomaar te roepen. 

Layka, dat klinkt niet fijn! Liggen en zitten lijken me dan geen pretje. Misschien naar een arts om e.e.a. al dan niet te bevestigen. Mogelijk is er dan iets aan te doen.

Alcedo, het wil niet echt de goede kant opgaan, hé? Geduld hebben! En al zou je het niet zeggen, het mooie weer komt eraan en dan kan je weer wat naar buiten. Dat is altijd goed, zowel fysiek als mentaal.

Dat klinkt als fijne dagen, Lientje. Maar ook weer fijn om man en dochter weer in de armen te sluiten.

Wij zitten inmiddels op het Waddeneiland in een leuk hotel. Heerlijk ontbijtbuffet! Net erg gelachen: een vrouw deed een greep in de botertjes en moedigde haar man aan om voor de lunch ook nog wat te eten te pakken. Maar waar ik zo om moest lachen was dat ze terug ging naar haar kamer en langs het buffet liep. In de loop greep ze nog een paar broodjes mee 😜!
Sommige mensen laten zich wel kennen.
Het is helaas geen mooi weer, het regent. Straks op de fiets in regenbak naar het strand.

Veel plezier Picunia! Hopelijk klaart het weer nog wat op.

Ik heb vanmiddag een afspraak bij de fysiotherapeut. Vanavond vertrekt man voor vier nachten (drie dagen). Stiekem vind ik het wel fijn om even alleen thuis te zijn. Daarom heb ik ook geen thuiszorg ingeschakeld dit keer. Geen verplichtingen, behalve dan het ziekenhuis maandag. 

Veel plezier  Picunia. Er Is misschien  ook nog wel binnen iets te doen op het eiland?
Hier ook regen. Zou nog wandelen  maar heb weinig zin om me nat te laten regenen eigenlijk.  Ik heb bijna alles wat ik gepland had klaar qua klusjes. Nog een paar dingen en dan maar lekker lezen . Heb weer nieuwe  voorraad leesvoer  gehaald. Word ik altijd  zó blij van!

Alcedo, geniet  van  je  rust en het niks hoeven.

lientje69 schreef op 31-03-2023 om 13:20:

Alcedo, geniet van je rust en het niks hoeven.

Dank je wel. Man is net opgehaald. Even acclimatiseren nu. 

lientje69 schreef op 31-03-2023 om 08:21:

Oei, dat is niet goed Layka. Jij bent nog jong toch? Dus dan is een nieuwe heup geen optie?

Nou Lientje, dat valt mee. Word dit jaar 65, moet er nog aan wennen, maar het is toch echt zo.

Alcedo schreef op 31-03-2023 om 09:00:

Artrose is makkelijk te zien op een foto. Is dat geen optie Layka? Ik vind het nog wel wat voor een fysiotherapeut om dat zomaar te roepen.

Ik snap wel waarom je dat zegt Alcedo. De fysio kent mijn lijf goed en heeft me aangeraden om naar de huisarts te gaan en het te gaan bespreken.

Ik heb er al langer last van maar nu is het echt te pijnlijk aan het worden.

Alcedo, even alleen kan nu inderdaad lekker zijn. Even niets moeten en hoeven, alleen jij zelf. 

Pecunia, geniet er van ondanks het slechte weer. Even andere bezigheden zoeken.

Lientje geniet weer van man en dochter om je heen. Ook wel fijn toch?

Layka.12 schreef op 31-03-2023 om 23:22:

[..]

Nou Lientje, dat valt mee. Word dit jaar 65, moet er nog aan wennen, maar het is toch echt zo.

Nou dan kom je jong over Layka!

Maar dan is een nieuwe  heup misschien  toch wel een optie?

Man kwam gisteren  wat chagrijnig  thuis. Hij had er zo genoten. Wil er erg graag definitief  gaan wonen. Maar ik wil dat niet. Daar raakt hij erg gefrustreerd  van, want hij wil dat ik overstag ga. Dus krijg ik dan steeds chagrijnige  buien over me heen. Niet  leuk.

Als hij het me 5 jaar terug had gevraagd, had ik het denk ik zo gedaan. Maar inmiddels  hebben we hier 2 huizen die dan verkocht moeten worden,  2 kinderen  ( een eigen en een pleegkind) die ergens anders onderdak moeten vinden én heb ik sinds 3 jaar een baan waar ik erg blij van wordt. 5 jaar  terug  ging ik nog met zware tegenzin  elke dag naar mijn werk. Nu ben ik heel tevreden zo.

En wat man zich niet goed realiseert, je neemt jezelf overal mee naar toe. Man is niet makkelijk  van karakter,  hij gaat in het buitenland  óók tegen dingen aanlopen. Maar dat ziet hij niet.

Ach, Lientje, niet de thuiskomst die je had gehoopt.
Al je bezwaren over een emigratie zijn op te lossen, maar het belangrijkste is, dat jij niet wilt. Misschien helpt het als je man wat vaker die kant op gaat?

Alcedo, bevalt het alleen zijn een beetje? Hoe gaat het met je Covid?

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.