Financiën en recht
merelvanhrhier
26-06-2025 om 20:43
Ziekmelden na ontslag en voor tekenen vso op advies jurist.
Ik ben ontslagen. Helemaal uit het niks. Ik ben helemaal verslagen en ben kapot. Ik heb een jurist in de arm genomen en die adviseert niks te tekenen, maar ziekmelden, bijkomen en rekken rekken rekken. Het voelt gek. Ik ben ziek omdat ik ziek ben maar ziek omdat het uit het niks komt. als ik me ziek meld moet ik me dan zorgen om mijn vso en ww. ajb help mij, ik ben in paniek
letterkoekje
27-06-2025 om 12:16
Tijgeroog schreef op 27-06-2025 om 10:47:
[..]
De achtergrond voor de Nederlandse keuze is dat de huisarts beroepsgeheim heeft een dus geen uitspraken over jouw medische toestand mag doen. Bovendien is je huisarts er alleen voor jou en niet voor je werkgever, en het is niet in jouw belang dat je huisarts zich uitspreekt of je wel of niet mag werken.
Daarnaast ben ik blij dat er in Nederland niet voor elk griepje of migraine-aanval ons naar de huisarts moeten slepen voor een briefje.
Andere, persoonlijke, kant van het verhaal: ik heb 2 maanden geleden een heftige chronische diagnose gekregen, en ben momenteel lichamelijk en mentaal tot niet veel in staat. Bedrijfsarts (jonge arts, in opleiding) vindt dat ik weer moet gaan integreren, want dan kunnen we je belastbaarheid testen. Grote stress bij mij. Huisarts is boos, specialist is het er niet mee eens, maar "die gaan niet over of ik kan werken".
Wat.een.quatsch!
In België zal een huisarts niet schrijven wat je mankeert, maar wel dat je niet geschikt bent om je werk uit te voeren. Dus, daarmee schendt hij het beroepsgeheim ook niet!
En dat het systeem zoals in Nederland dan toch ook niet optimaal is, bewijs je met je eigen situatie. Sterkte!
VrouweJustitia
27-06-2025 om 13:54
Ik heb een soortgelijke situatie meegemaakt. De keuze was een Verbetertraject of een VSO. Collega's waren heel tevreden, maar mijn leidinggevende niet. Een moeizame relatie met een leidinggevende, kan blijkbaar al voldoende reden zijn voor een gedwongen vertrek. Betrek de vakbond erbij, wanneer je daar lid van bent.
Aangezien de VSO voor mij ontoereikend was, had ik weinig andere keus dan voor het Verbetertraject te gaan. Ik kan je vertellen dat dit allesbehalve leuk was, vond het een langdurig, stressvol en zeer vernederend proces. Maar goed, uiteindelijk hebben ze me niks kunnen maken en dus ook geen dossier kunnen opbouwen. Ik deed mijn werk gewoon goed, net zoals in het verleden.
Probeer te voorkomen dat je je ziek meldt, dat geeft de werkgever alleen maar (meer) redenen om met een negatief oordeel te komen. Doe gewoon je werk, zoals jij vindt dat van je verwacht mag worden.
Besef wel dat als je kunt blijven, het wederzijdse vertrouwen behoorlijk geschaad is. Ik voel nog altijd een hoop onrecht, wanneer ik op die periode terugkijk.
Maar vaak zijn het financiële redenen en/of persoonlijke toekomstmogelijkheden om toch maar te kiezen om door te gaan bij de huidige werkgever. Hoofd en hart liggen dan ver uit elkaar.
Veel succes!
Zeespiegel
27-06-2025 om 15:39
merelvanhrhier schreef op 27-06-2025 om 07:40:
[..]
Gesprekjes waren er zeker. Wandelend buiten over hoe het ging. Dat deed de baas met iedereen. Ik had geen idee dat dat dossier opbouw was. Blijkbaar wel dus. En wat ik weet dat ik niet goed genoeg meer functioneerde en leverde. Maar de werkdruk is immens hoog en ik heb al vaker aangegeven dat wat ze van hogerhand verwachten niet realistisch is. Er zijn er al een paar langdurig overspannen of zitten in een traject. Maar ik ben te duur ofzo. Ze hebben er zelfs al een interim op gezet.
Of ze zien dat je tegen overspannen aanzit, en willen je voor die tijd eruit werken.
merelvanhrhier
27-06-2025 om 17:02
nou mooie boel, ik moet het vso maandag ondertekenen anders wordt het sowieso een verbetertraject en word ik op werk verwacht anders is het werkweigering. ze zetten er lekker druk op en mijn advocaat is ziek vandaag. godver ik ben er gewoon kapot van
Jillz
27-06-2025 om 17:05
Vooral niks tekenen! Dan start je maandag aan het verbetertraject en kun je altijd nog opnieuw een vaststellingsovereenkomst bespreken.
Jillz
27-06-2025 om 17:08
En als je je maandag echt zo slecht voelt dat je niet kunt werken dan meld je je ziek en komt er vanzelf een bedrijfsarts in beeld. Die gaat dan kijken of je wel of niet ziek bent. Maar als jij het gewoon niet meer op een rijtje hebt, jankend rondloopt, afgeleid bent etc dan zal het al snel zijn dat je even twee weken rust krijgt.
Koekie1980
27-06-2025 om 19:12
Een verbetertraject moet normaliter ook niet uit de lucht komen vallen. Dan heb je eerst een slechter beoordelingsgesprek gehad. Wat je op papier hebt ontvangen en ondertekend hebt voor akkoord (of getekend als "gezien" als je t niet met de beoordeling eens bent)
Dan maak je samen met je leidinggevende en HR een pop plan met doelen om aan te werken. Smart dus specifiek en meetbaar. Met taken die jij gaat verbeteren maar ook vanuit jouw leidinggevende de hulp die hun jou gaan geven om te kunnen verbeteren met tussentijdse feedbackrondes na xx weken of maanden. Dat is dus allemaal ook genoteerd en heb jij ter inzage!
"Kletsgesprekjes" tijdens een wandeling..., zijn deze als een verslag gemaakt en heb je die ooit gezien? Dan zijn ze wel gebeurd maar niet in een dossier aanwezig om juridisch gebruikt te worden. Tenminste, zo gaat t bij ons op t werk.
VrouweJustitia
27-06-2025 om 21:02
Je hebt het recht om over een VSO te onderhandelen. Een termijn van ca. 2 weken is heel normaal. Komen jullie daar samen niet uit, dan kun je alsnog het Verbetertraject ingaan. Gewoon heel zakelijk aangeven dat je recht hebt op een redelijke bedenk- en onderhandelingstermijn en melden dat je door ziekte van de advocaat dit niet met hem/haar hebt kunnen overleggen. Probeer dit vooral zonder al te veel emoties te doen, want dat moet je ze niet gunnen. En alles via e-mail melden, zodat je wel bewijsmateriaal hebt.
Loulou39
27-06-2025 om 21:16
Ik blijf het dossieropbouw verhaal heel vaag vinden, maar ik zou zeker niet de VSO tekenen, zonder overleg of akkoord van je jurist!
Je werkgever zet er druk achter, want zij willen het afgerond hebben.
En zoals Kaaaatje (hoeveel a's?) voorstelde om tegen je werkgever te zeggen dat je even niet komt werken omdat je het moet laten bezinken, moet je echt nooit doen: dat is officieel werkweigering, en dat kun je nu zeker niet gebruiken.
Als jij overspannen bent, dan ben je ziek en kun je je ziek melden. Het is aan de bedrijfsarts om te bepalen of die het er mee eens is, of dat hij/zij zegt dat je weer aan de slag moet. Dan zie je dan weer verder.
Je kunt sowieso even naar de huisarts gaan, want als je echt overspannen bent, dan kun je daar misschien ook adviezen en tips krijgen v.w.b. je herstel.
Hoe erg zou een verbetertraject zijn? Daar kun je ook in mee gaan, en even kijken hoe dat loopt. De arbeidsrelatie is sowieso verstoord nu, dus ik zou ook (zoals iemand anders hier al zei) m'n CV oppoetsen en alvast goed om me heen kijken. Of misschien kun je je laten omscholen o.i.d.
Verdiep je even in de mogelijkheden.
En nogmaals sterkte, ik snap echt dat dit een enorme rotsituatie is en dat je er heel erg onzeker van wordt.
Zeespiegel
27-06-2025 om 21:38
merelvanhrhier schreef op 27-06-2025 om 17:02:
nou mooie boel, ik moet het vso maandag ondertekenen anders wordt het sowieso een verbetertraject en word ik op werk verwacht anders is het werkweigering. ze zetten er lekker druk op en mijn advocaat is ziek vandaag. godver ik ben er gewoon kapot van
Beslist niet tekenen, als ze zulke druk uitoefenen. Aangeven dat jouw jurist ziek is, en dat je meer tijd nodig hebt. Per mail met ontvangst en leesbevestiging. Met CC naar jouw jurist. Verder gewoon opdagen maandag. En ze vooral geen ontslag grond cadeau doen.
Vanaf nu de communicatie zoveel mogelijk zwart op wit houden, voor jouw eigen dossier opbouw.
Loulou39
27-06-2025 om 21:44
Zeespiegel schreef op 27-06-2025 om 21:38:
[..]
Vanaf nu de communicatie zoveel mogelijk zwart op wit houden, voor jouw eigen dossier opbouw.
O en dit inderdaad! Dat is een goeie
De rest sluit aan op wat ik al eerder zei.
Biebel
28-06-2025 om 16:56
merelvanhrhier schreef op 27-06-2025 om 17:02:
nou mooie boel, ik moet het vso maandag ondertekenen anders wordt het sowieso een verbetertraject en word ik op werk verwacht anders is het werkweigering. ze zetten er lekker druk op en mijn advocaat is ziek vandaag. godver ik ben er gewoon kapot van
Dus ga je maandag met opgeheven hoofd dat verbeterplan aan. ‘Ik ben benieuwd naar welke feedback jullie reden vinden om een verbeterplan te starten want die is met mij niet gedeeld’. Zit er een interim op? Goh, wat is jouw opdracht, want ik sta opgesteld om deze organisatie goed door xyz heen te loodsen?
Over vso; al had je hem getekend, er zit een wettelijke bedenktijd op van 14 dagen. Dus laat je daar niet opjagen. Verwijs ze ook gerust schriftelijk naar je advocaat; zij is degene die hierover namens jou het gesprek voert en zij hanteert de wettelijke en realistische reactietermijnen.
Mocht je nou maandag zo dermate k*tsend van de stress wakker worden, dan is het een buikgriep en ziekmelding. Dan mag de bedrijfsarts je bellen, en kun je prima uitleggen dat je ziek bent. Wil zij je spreken, werk dan mee.
Maar probeer die paniek even te parkeren. Die brengt je nergens. Je bent cto, dat is een serieuze rol, begin aan die serieuze toekomst elders door je cv op te poetsen.
krulliebollie
29-06-2025 om 13:34
maar als er officiële mededelingen, waarschuwen oid in je personeels dossier staan dan hoor jij daar van ook e hoogte gesteld te worden. Als dat niet is gebeurd dan is het procedureel i.i.g. niet goed verlopen.
Marcel68
30-06-2025 om 08:06
Neem een advocaat in de armen. Niet een jurist. Een advocaat is meer gespecialiseerd en kan je ook verdedigen als er een rechtzaak komt. Een jurist niet. Als je een jurist hebt via rechtsbijstand belooft dat niet de maximale inzet.
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.