Eten
Moosey
14-03-2024 om 22:56
Lief en ik hebben wel dingen die we eerder maken, lief maakt eerder een ovenschotel of iets chili-achtigs of soep, ik eerder risotto of traybakes. Pasta en flied lice maken we allebei.
Sinds lief thuis werkt kookt hij het meest, als we allebei thuis zijn kook ik iets vaker (anders kook ik echt nooit meer) Wel echt heerlijk dat-ie zo ongeveer net zo goed kookt als ik 
Week menu’s doen we niet aan, we hebben een groentenabonnement en genoeg voorraad aan droogwaren en conserven. Dus we kijken per dag in de groentenla en verzinnen dan iets.
Vanavond wilde ik aan het einde van de middag nog even een rondje lopen met lief (die was nog helemaal niet buiten geweest, tsk) en gingen we even bij bejaarde vriendin kijken hoe het ging. Wat er op neer kwam dat we daar een uur later nog zaten en ik een maaltje improviseerde van orzo met paddenstoelen, erwtjes, olijven en artisjokkentapenade. Was lekker.
Dolfje
15-03-2024 om 08:20
Vandaag eten we wraps met kipkebab en een Grieks-achtige salade met feta en rode ui erbij.
Knoflooksaus maak ik van opgeklopte cottage cheese met geraspte knoflook, heb op vakantie zo'n raspding-schaaltje gekocht als jullie begrijpen wat ik bedoel
irmaladouce
15-03-2024 om 09:28
Vanavond tosti's ham/kaas met wat we verder nog tegenkomen. Met knolselder-zoete aardappelsoep. Verder prep ik alvast een beetje voor het WE : ras-el-hanout kip met tomaat en courgette. Daar komt semoule (couscous) bij en een marokkaanserige wortelsla.
Hier is man vooral van het bakken : pizza, brood(jes), naan, foccacia... En verder van het vlees bakken, barbecuen en de aardappelgratin. En van de risotto en alle andere geduld- en priegeldingen. Dat doe ik allemaal niet. Hij kookt overigens prima dezelfde dingen als ik, maar vaak minder goed op smaak. Omdat ik iets minder werk dan hij, doe ik meestal de bsch en neem ik het koken voor mijn rekening.
Teigera
15-03-2024 om 10:01
Leuk om te lezen. Ik ben overigens wel van het bedenken en plannen, maar lief voert uit wat ik heb bedacht
. Anders liggen er groenten te verpieteren in de groentela, liggen er 6 pakken spaghetti in de voorraad maar geen andere pastasoorten en is ineens het brood op. Ofzo. Ik ben beter in plannen en overzicht houden dus dat is zo gegroeid.
Vanavond op verzoek van jongste frut 'hapjes met soep'. Het wordt een courgettesoep met lekker veel verse kruiden erin, met ovenbitterballen, brood met aoili, tomaten-mozzarellasalade en bladerdeeg-kaasstengels.
Dewi-Sri2
15-03-2024 om 10:23
Bij ons is koken mijn afdeling. Echtgenoot doet het niet graag, ik wel (meestal). Hij specialiseert zich wel in het maken van roereieren met van alles en nog wat erin, dat hoort voor hem bij de zondagse lunch (altijd lekker uitgebreid).
Voor vanavond weet ik het nog niet. Misschien iets Indiaas, daar heb ik wel weer zin in en hij wordt er ook blij van.
yette
15-03-2024 om 10:25
De Vader kan goed koken, maar doet het niet zo vaak. Voor feestjes wil hij nog wel eens hele projecten bedenken waarbij hij dan ook meteen alles overhoop haalt. Een groot stuk langzaam gegaard vlees, kilo's gratin, dat werk. Verder is hij vooral te porren om patat, pannenkoeken en verse pizza te maken en biedt hij vaak aan om het vlees te bakken (in de pan of op de bbq). Dat van dat vlees bakken, snap ik niet zo, want dat kan ik echt veel beter. Zal wel een genderdingetje zijn.
FaithfulDuck87
15-03-2024 om 10:46
ik heb een zakje uit de vriezer gehaald, maar weet nog niet wat er in zit.
anijsblokje
15-03-2024 om 10:52
Ik was mijn eten gisteren vergeten, dus vandaag zwarte kikkererwten met sperziebonen, paprika, tomaatjes, rode ui en hummus.
Dolfje
15-03-2024 om 10:59
Friezinnetje schreef op 15-03-2024 om 10:46:
ik heb een zakje uit de vriezer gehaald, maar weet nog niet wat er in zit.
Spannend
FaithfulDuck87
15-03-2024 om 11:09
Dolfje schreef op 15-03-2024 om 10:59:
[..]
Spannend
![]()
yup, living on the edge
Kaaaaaaaatje
15-03-2024 om 12:43
Vleesbakken kan ik dus echt niet, ik doe het dus ook echt bijna nooit. Misschien af en toe een worstje ofzo.
Verder kook ik hier duidelijk het vaakst, maar we zijn van parttime dag gewisseld, dus nu moet vriend op woensdag voor woensdag en donderdag koken en krijg ik daar de vrijdag voor terug. Die dag haalde hij meestal iets simpels (pizza, patat ofzo) en ik ben voornemend dit vol te houden.
We aten gisteren Kip Katsu (en woensdag dus ook), vanavond ga ik uit eten met een vriendin. Kinderen wilden graag dit eten (https://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R931312/siciliaanse-pasta-met-bloemkool) want daar zijn wij allebei heel erg op uitgekken en nu hoeft maar 1 van ons dit te eten.....
ToetieToover
15-03-2024 om 12:56
Dolfje schreef op 14-03-2024 om 16:54:
[..]
Klinkt goed, heb je een recept of is het zelf bedacht?
Het was een hatseflats van mezelf. Ik eet net als Yette ergens rond 11:00 of 11:30 mijn brunch. En liefst om 15:00 uur mijn andere maaltijd. Niet altijd haalbaar, dus ik eet op werkdagen vaak om 12:00 en daarna afhankelijk van mijn sporttijd.
ToetieToover
15-03-2024 om 13:00
Vriendlief is hier duidelijk van de zoete afdeling en heeft pannukakku gemaakt voor bij de erwtensoep (vriezerbakje) vandaag. En aardappelpuree is eveneens zijn specialiteit! Maar dat staat vandaag niet op het menu.
afrodite05
15-03-2024 om 15:32
Hier staat een Griekse salade op het menu, met chipolataworstjes en aardappelen die ik in de schil ga bakken. Weet nog niet of dat laatste plaatsvindt in de oven of in de airfryer...
MijnNaamIsHaas73
15-03-2024 om 15:50
Ik heb man gevraagd om fastfood friday dus het wordt een broodje hamburger met friet en coleslaw