Eten
Dolfje
08-07-2021 om 15:45
Wat eten we vandaag? (gesloten)
Wat eten we vandaag, al jaren een goedlopend topic op Viva dus dat mag hier niet ontbreken!
Infobericht: dit topic is gesloten, je kunt hier verder lezen:
https://www.viafora.nl/forum/eten/wat-eten-we-vandaag-deel-2?page=1#17
ToetieToover
09-01-2022 om 12:27
Wat mij betreft is elke dag soepdag! Vanmiddag het restje prei-kerriesoep, ik had er gerookte kip doorheen gedaan. Gevulde eitjes erbij denk ik, vandaag.
Verder wordt het:
Opgebakken kurkuma/brown basmati rijst, snijbieten en groene deel van de paksoi samen gewokt, zwarte bonen met zoet-zure groenten, garnalen.
Gisterenavond alvast de gele rijst gekookt en zoet-zuur ingemaakt. In een bijna lege augurkenpot, de laatste augurken in blokjes, plus dragon en: ui, bietenblokjes (blikje) en bloemkool (stond al op zuur, restje). Het zuur en de augurkenpot gebruikte ik om alles bij elkaar te mikken.
afrodite05
09-01-2022 om 12:48
Ik zag dit recept ergens op instagram voorbij komen, dus dat ga ik vanavond uitproberen https://www.ah.nl/allerhande/video/R-V4085522/courgette-spaghetti-met-room-champignons-en-spekreepjes
Verder staat de boter op kamertemperatuur te komen, straks ga ik een citroencake bakken. Nog even bedenken of ik er een plaatcake van maak, of hem in een springvorm doe of toch maar een gewone cakevorm maak. En ik twijfel nog of ik er extra lemon curd doorheen gooi. Waarschijnlijk wel, mezelf kennende...
FaithfulDuck87
09-01-2022 om 12:49
afrodite05 schreef op 09-01-2022 om 12:48:
Ik zag dit recept ergens op instagram voorbij komen, dus dat ga ik vanavond uitproberen https://www.ah.nl/allerhande/video/R-V4085522/courgette-spaghetti-met-room-champignons-en-spekreepjes
Verder staat de boter op kamertemperatuur te komen, straks ga ik een citroencake bakken. Nog even bedenken of ik er een plaatcake van maak, of hem in een springvorm doe of toch maar een gewone cakevorm maak. En ik twijfel nog of ik er extra lemon curd doorheen gooi. Waarschijnlijk wel, mezelf kennende...
Ik zeg ja tegen de lemoncurd
GeorgieBrown
09-01-2022 om 13:38
Oh lekker, Toetie, kerriesoep. Ga ik binnenkort ook een keer maken.
Teig, gefeli!
Ravioli was erg goed gelukt gisteren, al zeg ik het zelf.
Vulling van in de oven gepofte aardappel, geroosterde rode ui, gepofte knoflook (waarvan overigens 1 teen letterlijk ontplofte in de oven, fijn), beetje hangop (ipv ricotta), geraspte kaas, tijm, peterselie en nootmuskaat) en een sausje van wijn & citroen met kappertjes. Geroosterde spitskool met hazelnoten-misoboter erbij en vooraf geroosterde artisjokken.
Vanavond maak ik rode curry met spruiten en champignons.
Ninoea
09-01-2022 om 19:44
Het klinkt allemaal weer erg lekker. Hier een broodje frikandel met ovenfriet en salade.
Teigera
09-01-2022 om 20:33
@mama-inge: morgen frittatensoep?
😀 geintje, de soep klinkt lekker!
Wij bakten een stroopwafelcake vandaag, en er kwam bezoek langs dus dat was gezellig. In de middag zijn we een speurtocht gaan doen in de buurt, even naar buiten met de frutjes. Bedankt voor de felicitaties hier! Helaas lukte de rijsttafel niet, toen we het besteld hadden (met richttijd bezorging rond zessen) werden we gebeld dat het sowieso niet eerder kon dan 19h45, ja dan staan de frutjes hun tanden al te poetsen voor bed... dat wordt te gek, morgen weer school ook. Dus we hebben het maar gecanceld. Indiaas besteld: butter chicken voor de frutjes, lamb vindaloo voor lief en ik had lamsgehaktballetjes in een kruidige yoghurtsaus, was erg lekker. En ik hou erg van Indiaas, ben een beetje kritisch
omdat ik er íets van denk te weten. Toe hadden we mascarponetoetje met frambozen.
yette
10-01-2022 om 10:30
@ GeorgieBrown, ik pof knoflook door gepelde teentjes & wat olijfolie in een buideltje van een stukje aluminiumfolie te doen.
Hier vanavond weer eens carbonara, maar met 'verse' tortellini van de Appie. Verder een flinke bak salade, want er moeten nogal wat groenten op.
Mama-Inge
10-01-2022 om 10:42
Teigera schreef op 09-01-2022 om 20:33:
@mama-inge: morgen frittatensoep?
😀 geintje, de soep klinkt lekker!
Ik denk dat de pannenkoeken wel op zijn voordat ik soep ga maken, kinderen zijn dol op koude pannenkoeken
We eten vandaag aardappels met een worstje en iets groente
ToetieToover
10-01-2022 om 10:45

Ik heb een heuse knoflook-pof-pot. Even natmaken, hele bol erin en samen met iets dat toch in de oven gaat, erbij zetten. Ooit gevonden in de kringloopwinkel, was nog nooit gebruikt.
Vandaag wordt het een roodlofsalade met olijven, artisjok, ansjovis-dressing, geroosterde pistachenoot en kabeljauwfilets. Fried yellow rice.
en linzensoep met uienbahji’s en raita.
Tippex
10-01-2022 om 11:03
Wraps met roomkaas, sla, komkommer en zalm, gekruide aardappelpartjes erbij.
Brienne
10-01-2022 om 11:05
Gisteren de voorraadkast door gespit, alles naar voren gehaald wat bijna aan de datum zit. En het wordt vanavond pasta met tomatensaus, daarbij allerlei verse groenten en.... Smack!
Mijn man vindt smack heerlijk, ik heb liever vers vlees, maar ach voor een x is het te doen.