Jouw lijf
Ninoea
21-12-2025 om 12:09
Werken aan een gezonde leefstijl en gewicht in 2026
Een gezellig draadje om elkaar te motiveren om onze persoonlijke doelen te halen op het gebied van een gezondere levensstijl en gewichtsverlies.
Succes allemaal en voel je vrij om aan te haken!
Vervolg van 2024 en 205 waar we stappen hebben gezet en nu door gaan lopen.
Ies
15-10-2026 om 23:14
Ach Ysenda wat rot. Mooi dat je het aanpakt op je werk. En wat ontzettend balen van je fiets…herkenbaar wel en mij ook weleens gebeurd.
Ik ben ook een emotie eter maar ik heb mijn eetpatroon flink omgegooid. Ik eet nu (in principe, meestal) gezond maar wél alleen wat ik lekker vind en in principe ook zoveel ik wil. Zo kan ik toch mijn emoties weg blijven eten
Voorheen vond ik wel vaker dat ik toch wel iets lekkers (lees ongezond) verdiend had. Nu vind ik dat ik (vaak/altijd) wel lekker eten verdien!
Doordat ik bijna geen ongezonde dingen meer eet smaken gezonde dingen ook zoveel beter dus kan ik daar veel meer van genieten dan voorheen dus voelt ook meer als beloning etc.
Ik eet echt weleens een wortel zonder dat ik daar vreselijk veel zin in heb maar eet het niet met tegenzin. Echt goed koken lukt me weinig momenteel maar ik verwen mezelf enorm met lekker fruit e.d.
Overeten gebeurt ook bijna niet bij gezond eten, of iig toch een stuk minder dan bij al die producten die maar met één doel gemaakt zijn: je zoveel mogelijk te laten eten ervan.
Ik val op deze manier niet/ moeilijk af maar dat kan ook zijn omdat ik bijna geen overgewicht meer heb want in het verleden ben ik er wel flink mee afgevallen.
De laatste kilo’s eraf komen wel weer als ik wat stabieler ben, vast.
Ninoea
16-10-2026 om 07:00
Bah wat een rotdagen Ysenda.
Lientje, fijn je ook hier weer te zien.
Les, fijn dat het gezonde eten helpt om op gewicht te blijven en het snaaien tegen te gaan.
Wij hebben, voor de kinderen, toch ook wel snaai in huis en ik heb tijden dat ik strak in het regime zit en dan doet me dat niets en ik heb tijden dat ik het lastig vind. Ik zit nu meer in die laatste fase. Onze oudste zoon doet ook een opleiding waarbij hij veel moet bakken dus de lekkerste verse dingen komen ook thuis. Vers gebakken koekjes, pepernoten, koffiebroodje enzovoort. Dat vind ik soms wel ingewikkeld.
Gisteren ging het hardlopen goed. Het heeft me grotendeels uit de overprikkeling getrokken die ondanks de nachtrust nog aanwezig was maar al wel wat was afgezwakt. Goede ontdekking dat hardlopen helpt daartegen want ik wist alleen slaap als oplossing/reset en hardlopen werkt bij mij blijkbaar ook.
Ysenda
16-10-2026 om 10:04
ik heb vannacht best goed geslapen waar ik erg blij mee ben na weken slecht slapen.
Ik word al een aantal maanden op een vervelende manier genegeerd/ontweken door een directe collega. Daar ging dat gesprek over waar ik de dag erna nog mee bezig was.
Ik vind dat hij nog erg veel ruimte krijgt om door te gaan. Begrijp het deels maar is nog steeds niet fijn.
Maar ik ben nu lekker opweg naar een Waddeneiland. In de trein, lekker relaxed.
Ik heb wel wat ongezonde dingen mee maar beperkt. Ik hoef alleen nog diners te halen en eten voor zondag als ik weer terug ga.
Tuinfluiter
16-10-2026 om 10:29
Veel plezier Ysenda na de ellende van afgelopen dagen hoop ik dat je tot rust komt en geniet van de natuur op de wadden.
Ik heb al heel lang geen last meer van stress weg eten gehad, sinds de kinderen uit huis zijn is er ook veel minder ongezond eten in huis.
Als ik nu een dag minder gezond eet is dat meestal een bewuste keuze. Gisteren was zo'n dag. We hebben gegeten bij een erg goed restaurant en daar de nodige wijntjes bij gedronken. Te veel calorieën binnen gekregen maar het was de zonde waard.
Voor vandaag staat een rondje golf op de planning en een stukje zalm uit de oven met veel groenten.
Ies
16-10-2026 om 14:23
Ja, die snaai in huis Ninoea! Hier scheelt het dat we in principe allemaal wel gezond willen eten. De motivatie bij de (inmiddels volwassen) kinderen is vooral niet dik worden (denk ik) want die aanleg hebben we nu eenmaal. (Geen idee overigens of die aanleg echt bestaat)
Neemt niet weg dat ze toch vanalles aan ongezond eten eten. (Maar minder dan gemiddeld denk ik) Hun marge is ook wat groter natuurlijk dan die van mij, ik ben de jongste niet meer en kan me weinig hierin veroorloven nog.
Maar we snappen elkaar hier in huis dus wel dus producten met een hoog verleidingsrisico (chocolade bijv) worden uit het zicht van anderen bewaard. Ik heb niks meer aan ongezonde zooi standaard in huis, koop het alleen op verzoek. Heb net spontaan choco pepernoten voor een kind gekocht, zoiets doe ik bijna nooit meer, moest toch even slikken (voor mezelf) en waarschuwde kind het snel weg te leggen omdat het anders niet veilig was.
Maar op mijn werk is het ongezonde aanbod enorm en prominent aanwezig. In mijn familie en vriendenkring vaak ook. En dochter bakt hier ook veel, daar is ze dol op. Vervolgens manipuleert ze mij om het te eten want zelf wil ze er bijna niet van hebben voor haar lijn.
lientje69
16-10-2026 om 15:46
Ninoea schreef op 16-10-2026 om 07:00:
Bah wat een rotdagen Ysenda.
![]()
Lientje, fijn je ook hier weer te zien.
Les, fijn dat het gezonde eten helpt om op gewicht te blijven en het snaaien tegen te gaan.
Wij hebben, voor de kinderen, toch ook wel snaai in huis en ik heb tijden dat ik strak in het regime zit en dan doet me dat niets en ik heb tijden dat ik het lastig vind. Ik zit nu meer in die laatste fase. Onze oudste zoon doet ook een opleiding waarbij hij veel moet bakken dus de lekkerste verse dingen komen ook thuis. Vers gebakken koekjes, pepernoten, koffiebroodje enzovoort. Dat vind ik soms wel ingewikkeld.
Gisteren ging het hardlopen goed. Het heeft me grotendeels uit de overprikkeling getrokken die ondanks de nachtrust nog aanwezig was maar al wel wat was afgezwakt. Goede ontdekking dat hardlopen helpt daartegen want ik wist alleen slaap als oplossing/reset en hardlopen werkt bij mij blijkbaar ook.
Ik leer inderdaad bij de ergo dat ook fysieke dingen helpen ontprikkelen. Fijn dat dat lukt!
lientje69
16-10-2026 om 15:50
Ysenda, veel plezier op het eiland!
Ies, hier alle snaai wel achter een dichte deur. Man is héél erg van de snaai. Voor mij zou er eigenlijk een slot nog op moeten.
Maar goed, mezelf alles ontzeggen is ook niet de oplossing. Ik moet gewoon flink minderen. Vooral omdat ik naast een trage stofwisseling tegenwoordig ook veel minder beweeg.
Ies
16-10-2026 om 18:08
Lientje, ik heb tegenwoordig absoluut niet meer het gevoel mezelf vanalles te ontzeggen. Ik mag iedere dag heerlijk eten en heb de luxe dat ik dat ook kan.
Sommige dingen blijf ik erg lekker vinden zoals chocolade. Dat stel ik dan gewoon uit, dat is toch anders dan het jezelf ontzeggen
Bewegen werkt voor mij heel goed om te ontprikkelen!
Trail
16-10-2026 om 20:27
Ik had een reisdag vandaag. Bijna alleen maar gezeten en het als zeer vermoeiend ervaren. Lekker optijd te bed nu.
lientje69
16-10-2026 om 20:50
Ies schreef op 16-10-2026 om 18:08:
Lientje, ik heb tegenwoordig absoluut niet meer het gevoel mezelf vanalles te ontzeggen. Ik mag iedere dag heerlijk eten en heb de luxe dat ik dat ook kan.
Sommige dingen blijf ik erg lekker vinden zoals chocolade. Dat stel ik dan gewoon uit, dat is toch anders dan het jezelf ontzeggen![]()
Bewegen werkt voor mij heel goed om te ontprikkelen!
Voor mij werkt bewegen ook goed om te ontprikkelen. Maar omdat ik fysiek best slecht ben zoek ik dat dan in korte beweegmomenten. Vuilnis naar de bak brengen. Of stofzuigen. Of 2 x de trap op en af ( daarna ben ik ook alweer letterlijk af )
Ook vandaag me netjes aan de calorieën gehouden. Hoop deze trend te kunnen voortzetten. Bewegen was weer niet heel bijzonder. Ongeveer 1000 meter gelopen. Daar zat wel winkelbeter bij dus dat was al zwaar genoeg.
Dorestad
16-10-2026 om 22:35
Een pittige week hier. Eén van onze dierbaarste vrienden heeft fors hartinfarct gehad met flink wat schade. Ligt nu een week op de hartbewaking. Nog geen 60 jaar. Om mijn gedachten op een rijtje te gaan zetten en/of tijdens stress ga ik vaak, net als een aantal van jullie, ook dingen doen. In mijn geval een paar dagen achterelkaar elke dag 15 kilometer lopen van mijn wandelnetwerk wat ik schoon moet houden. Mijn beweging heb ik wel gehad. 1x bootcamp deze week.
Ninoea
17-10-2026 om 07:36
Wat zwaar Dorestad, hopelijk komt je vriend er goed door, sterkte gewenst!!
Ysenda
17-10-2026 om 08:26
dat zijn nooit fijne berichten Dorestad, sterkte.
Ik ga vandaag 25 km wandelen. Helaas hebben ze de routes dit jaar erg onhandig voor mij neergelegd. Normaal loop ik een stukje op met vrienden A, ga terug naar de start, loop een stukje op met B, plaats een versnelling en haal A dan weer in om aan het eind B weer op het terras te zien. Maar dat gaat nu niet.
Ninoea
17-10-2026 om 09:19
Jammer dat het dit keer niet zo gunstig is Ysenda. Wel heel veel plezier gewenst!!
Ysenda
17-10-2026 om 13:51
en nu zit ik dus ruim als eerste op het terras. 1 bui gehad onderweg, verder zon, strand, zieke zeehond, veel kwallen.
4:53 inclusief pauzes, foto momenten, ophalen van de beloning en het opzoeken van het terras.