

Financiën en recht

lientje69
15-03-2025 om 17:55
Wat vind jij ( te ) duur geworden?
Het is een goedlopend topic op Viva. Hier kon ik hem zo gauw niet vinden. Of ik zoek niet goed natuurlijk maar gezien de berichten in de media over de extreme prijsstijgingen de laatste jaren ( sommige dingen zijn verdriedubbeld in prijs terwijl de kosten om iets te maken of de grondstoffen maar 20 procent gestegen zijn ) , leek het mij leuk dit topic te openen.
Dus. Barst los. Wat vinden jullie ( te ) duur geworden?

MMcGonagall
06-06-2025 om 18:42
Anfisa schreef op 06-06-2025 om 16:55:
Tampons, voor een beetje fatsoenlijke tampons met zo min mogelijk doorlekkans betaal je € 3,99 voor 16 stuks. In Duitsland krijg je voor diezelfde tampons voor € 5,99 56 stuks.
*OB extra protect met ‘vleugels’
Mijn dochter gaat geregeld winkelen in Duitsland en komt dan met tassen vol van DM thuis. Inderdaad een jaarvoorraad tampons, maar ook mijn dagcrème, douchespul, tandpasta, etc.

Citroengraag
06-06-2025 om 18:48
Met een parfumallergie is de DM extra fijn. Ze hebben van het merk Balea een grote parfumvrije lijn. In Nederland gebruik ik Neutral, Dermolin en een gedeelte van Holland and Barrett eigen merk. Das allemaal een stuk duurder!
Iets meer on topic: 8 euro voor een pakje biologisch rundergehakt bij AH. 400 gram? En de daglenzen bij kruidvat zijn fors duurder. €5,49 per doosje

Anfisa
06-06-2025 om 18:49
MMcGonagall schreef op 06-06-2025 om 18:42:
[..]
Mijn dochter gaat geregeld winkelen in Duitsland en komt dan met tassen vol van DM thuis. Inderdaad een jaarvoorraad tampons, maar ook mijn dagcrème, douchespul, tandpasta, etc.
De DM is geweldig. Dat heb ik vorige week ook gedaan. Tampons (ja, jaarvoorraad), douchegel en scrub, bodylotions etc van Alverde, een groen merk.

MidasWolf
06-06-2025 om 19:03
Ik was laatst in Dalfsen, en daar was een naturel pannenkoek in een lunchzaak € 11
Voor een naturel pannenkoek echt veel.
Met ingrediënten erop kan ik het iets meer begrijpen
Terwijl de ingrediënten prima houdbaar zijn. Meel, houdbare melk, en eieren, wat je prima voor andere lunch gerechten in kan zetten.

bieb1963
07-06-2025 om 17:50
MidasWolf schreef op 06-06-2025 om 19:03:
Ik was laatst in Dalfsen, en daar was een naturel pannenkoek in een lunchzaak € 11
Voor een naturel pannenkoek echt veel.
Met ingrediënten erop kan ik het iets meer begrijpen
Terwijl de ingrediënten prima houdbaar zijn. Meel, houdbare melk, en eieren, wat je prima voor andere lunch gerechten in kan zetten.
Ik heb sowieso heel erg het gevoel dat er een slaatje uit wordt geslagen en we belazerd worden.

Friezinnetje
07-06-2025 om 18:10
bieb1963 schreef op 07-06-2025 om 17:50:
[..]
Ik heb sowieso heel erg het gevoel dat er een slaatje uit wordt geslagen en we belazerd worden.
Personeelskosten zijn enorm omhoog gegaan, stroom en gas zijn duurder geworden. Moet toch ergens van betaald worden.

Herfstappeltaart
07-06-2025 om 18:16
MidasWolf schreef op 06-06-2025 om 19:03:
Ik was laatst in Dalfsen, en daar was een naturel pannenkoek in een lunchzaak € 11
Voor een naturel pannenkoek echt veel.
Met ingrediënten erop kan ik het iets meer begrijpen
Terwijl de ingrediënten prima houdbaar zijn. Meel, houdbare melk, en eieren, wat je prima voor andere lunch gerechten in kan zetten.
Maar je betaalt natuurlijk niet alleen voor de meel, melk en eieren hè. Je betaalt ook mee aan de huur van het pand, de energiekosten, de personeelskosten en de hele ambiance. Je koopt een gezellig hapje buiten de deur.

MidasWolf
07-06-2025 om 18:43
Herfstappeltaart schreef op 07-06-2025 om 18:16:
[..]
Maar je betaalt natuurlijk niet alleen voor de meel, melk en eieren hè. Je betaalt ook mee aan de huur van het pand, de energiekosten, de personeelskosten en de hele ambiance. Je koopt een gezellig hapje buiten de deur.
Lage bereidingskosten, een broodje bereiden kost veel meer tijd. En die ingrediënten zijn lastiger (vers) te houden, klanten willen terecht een vers broodje. Geen verlepte sla, oude tomaat/ toppings.
De kosten van een naturel pannenkoek zijn nog geen € 3 aan ingrediënten.
Deels wel met je eens, je hebt een punt, het is niet dat ik het helemaal niet met je eens bent. Voor een naturel pannenkoek blijf ik het veel geld vinden. Voor veel andere horeca producten heb ik daar meer begrip voor.

Herfstappeltaart
07-06-2025 om 18:45
MidasWolf schreef op 07-06-2025 om 18:43:
[..]
Lage bereidingskosten, een broodje bereiden kost veel meer tijd. En die ingrediënten zijn lastiger (vers) te houden, klanten willen terecht een vers broodje. Geen verlepte sla, oude tomaat/ toppings.
De kosten van een naturel pannenkoek zijn nog geen € 3 aan ingrediënten.
Deels wel met je eens, je hebt een punt, het is niet dat ik het helemaal niet met je eens bent. Voor een naturel pannenkoek blijf ik het veel geld vinden. Voor veel andere horeca producten heb ik daar meer begrip voor.
Ik vind het voor een naturel pannenkoek ook veel geld hoor, daar niet van. Die zou ik ook niet bestellen, dan toch tenminste een lekker belegje 😉

Ysenda
07-06-2025 om 20:58
bij die naturel pannenkoek krijg je ook stroop en suiker aangeboden.
De huur van de locatie is afhankelijk van de locatie maar kan behoorlijk hoog zijn.
Een goede pannenkoek bakken is zo makkelijk nog niet.
11 voor een naturel pannenkoek is prijzig maar wat van 2 pannenkoeken spek en 2 frisdrankjes voor €45?

Schoondochter
07-06-2025 om 21:19
meestal heeft zo'n zaak een pannenkoekcarousel nodig. Ik google net even en die dingen zijn echt duur

MidasWolf
07-06-2025 om 22:40
Schoondochter schreef op 07-06-2025 om 21:19:
meestal heeft zo'n zaak een pannenkoekcarousel nodig. Ik google net even en die dingen zijn echt duur
Meestal niet, want dit was een Lunchtent.
Worden waarschijnlijk op hetzelfde (elektrische)/gas fornuis gebakken als de ei/soep gerechten. Dit was echt een bijzaak voor hen. Hier lag de focus meer op broodjes/omeletten. Stonden 3 pannenkoeken op de kaart.
Zelfs pannenkoekenhuizen hebben niet altijd z’n carrousel. Een in de pan gebakken pannenkoeken is kwalitatief (vaak) beter. De carrousels vindt je eerder in/op van die pannenkoekenboten/huizen waar je meerdere (kleinere) pannenkoeken mag eten.* of Pannenkoekenhuizen waar het vooral om productie draait. Heb hebt een minimale productie nodig om het eruit te halen.
*Heb kort in een pannenkoekenrestaurant gewerkt als bijbaan.

kerst
15-06-2025 om 22:20
Ik doe altijd maar de helft van de aanbevolen dosering wasmiddel in de wasmachine (7 kg) . Was komt er schoon uit.

Schoondochter
15-06-2025 om 22:24
MidasWolf schreef op 07-06-2025 om 22:40:
[..]
Meestal niet, want dit was een Lunchtent.
Worden waarschijnlijk op hetzelfde (elektrische)/gas fornuis gebakken als de ei/soep gerechten. Dit was echt een bijzaak voor hen. Hier lag de focus meer op broodjes/omeletten. Stonden 3 pannenkoeken op de kaart.
Zelfs pannenkoekenhuizen hebben niet altijd z’n carrousel. Een in de pan gebakken pannenkoeken is kwalitatief (vaak) beter. De carrousels vindt je eerder in/op van die pannenkoekenboten/huizen waar je meerdere (kleinere) pannenkoeken mag eten.* of Pannenkoekenhuizen waar het vooral om productie draait. Heb hebt een minimale productie nodig om het eruit te halen.
*Heb kort in een pannenkoekenrestaurant gewerkt als bijbaan.
Mijn vriend heeft in twee pannenkoekenrestaurants gewerkt, beide hadden zo'n carrousel. En zijn huidige werkplek, een lunchroom/cafe/restaurant heeft er ook een. Of dat slim is, is een volgende vraag... Want die minimale productie halen ze hier inderdaad niet. Daarom schrik ik ook zo van de prijs van dat ding, wat een weggegooid geld.

watertoren
16-06-2025 om 00:28
Ik vind 25 euro voor een taxi best wel duur maar ik durf niet te fietsen. Het was een ritje van nog geen 10 minuten maar ach ik ben wel veilig thuis.