Digital
Wattenbolleke
30-09-2026 om 12:45
Accuratesse Garmin slaap
ik ben even benieuwd of jullie dit weten. Ik vraag me af hoe betrouwbaar de slaap analyse functie is van een Garmin horloge. Ik heb sinds kort een vivomove en het valt me op dat hij mijn slaap vrijwel altijd labelt als slecht.
Vooral de stress-waarde, terwijl ik die juist zo ongrijpbaar vind.
Wie kan hier iets slims over zeggen?
Overigens ben ik al jaren niet meer uitgerust wakker geworden maar er speelt veel meer, dus ik kan mijn Garmin lastig op waarde schatten..
Ysenda
30-09-2026 om 18:34
Wattenbolleke schreef op 30-09-2026 om 18:01:
Stress gaat hier ook alle kanten op, dus daar hecht ik al niet zoveel waarde aan idd.
Dragen jullie m dan vooral voor de hartslag en slimme functies?
Stappen, bijhouden activiteiten, verbruikte kcal(ook met enige marge) maar belangrijkste functie waar ik 'm voor gebruik is het aflezen van de tijd.
Kampeerder
30-09-2026 om 18:39
Ysenda schreef op 30-09-2026 om 18:34:
[..]
Stappen, bijhouden activiteiten, verbruikte kcal(ook met enige marge) maar belangrijkste functie waar ik 'm voor gebruik is het aflezen van de tijd.
Dit inderdaad vooral. De tijd, de datum. De rest is leuk speelgoed. Vooral de kaartjes bij de fietstochten vind ik leuk. En dan niet het fietsen hier in de omgeving maar tijdens vakanties. Dingen waarvan je trots bent dat je dat hebt gedaan. 60 km fietsen in niet vlak gebied of zo.
Bananenbrood
30-09-2026 om 19:07
Ik heb een forerunner en gebruik het vooral voor hardlopen en andere activiteiten. Ook vind ik het leuk om de badges te verzamelen, die zorgen er soms voor dat ik net iets vaker actief ben. Nagenoeg alle smartwatchfuncties heb ik uitgezet.
Lollypopje
01-10-2026 om 06:41
Ik gebruik hem om me te helpen pacen en mijn stresswaarde kloppen helaas vaak wel. Ook als hij 's nachts stress aangeeft dan heb ik ook echt slechte geslapen. Ik voel me ook echt beter als ik overdag en 's nachts meer blauw heb. Maar de rest van de slaapwaarde neem ik niet al te serieus.
Als je gezond bent zijn stress scores ook absoluut geen probleem, omdat je lichaam dan daarna altijd wel weer oplaad. Dan hoor je die afwisseling tussen oranje en blauw overdag te hebben. Maar bij mij laat hersteld mijnliggen daar dus weer heel slecht van en heb ik dus ook heel va ak oranje als ik overdag licht te rusten. Sterke momenteel haal ik vrijwel alleen 's nachts blauw en dat klopt wel want het gaat momenteel ook heel beroerd
BobSon
16-10-2026 om 16:29
Ik draag mijn Garmin vooral tijdens het hardlopen en sportschool, daar is 'ie wel echt top voor. Maar al die slaap- en stressscores neem ik met een flinke korrel zout. Volgens mijn horloge ben ik soms 's nachts aan het sporten als ik gewoon onrustig lig te draaien, en als ik ontspannen een biertje drink op de bank schiet de stresswaarde ineens omhoog. Gewoon lekker gebruiken voor je beweging en die slaapmetingen niet te serieus nemen!