Werk en Opleiding Werk en Opleiding

Werk en Opleiding

Wat doe je als je iemand betrapt in een leugen


Herkenbaar, ik herken het ook als enige vrouw in de technische mannenwereld. Ik heb heel lang gedacht dat het aan mij lag een ben er zelfs door burnout geraakt. Toen ben ik tot het inzicht gekomen dat men daar grandioos misbruik van mij heeft gemaakt en heb ik m'n baan (netjes, zonder opgaaf van werkelijke redenen) opgezegd. Bóós dat ze waren! Ik start binnenkort bij een andere werkgever en dat laat ik dit niet meer gebeuren. 

In jouw situatie zou ik de volgende keer dat hij erover begint zelf zeggen, goh, Pietje gaf die presentatie toch? Voor nu zou ik het laten rusten, zeker omdat het niet over jou gaat. 

Ik had ooit een leidinggevende die tijdens een vergadering (waar ik ook aan deelnam) een "ik had vanochtend ineens zo‘n goede ingeving" voorstel presenteerde. Dat ik dit voorstel een week eerder bij hem pitchte liet hij voor het gemak achterwege. Daar ben ik gelijk in de vergadering op ingehaakt: "Oh je bedoelt mijn idee dat ik je laatst heb voorgelegd."

Vond hij niet leuk.

Bij ons is het gebruikelijk dat uiteindelijke voorstellen door het management in de lijn worden gebracht. Ik zie dat niet als ondermijnen, de hogere managers weten echt wel waar de ideeën vandaan komen. Ik vond dat in het begin ook wel opmerkelijk. De directie spreekt uit wat ik heb opgeschreven en dan gaan we het nog doen ook.
Dat zou natuurlijk anders zijn als het gelijken betreft. Dat soort types heb je bij ons ook wel. Dan bespreek je zaken en doe je suggesties aan de hand, die je vervolgens letterlijk in hun voorstel tegenkomt. Ik kan er niet echt wakker van liggen, maar ik ben ook wel zo dat ik dan tegen zo iemand opmerk dat hij goed naar me heeft geluisterd.

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.