Werk en Opleiding Werk en Opleiding

Werk en Opleiding

Hoe zit dit nou🤔

https://www.nu.nl/economie/6389894/duizenden-wajongers-zien-uitkering-verdwijnen-voelt-als-straf-voor-werken.html

Wil iemand mij uitleggen wat dit betekend in de volgende situatie: zoon (40) werkt 30 uur per week. Dit is voor hem het maximaal haalbare met zijn handicap. 
Hij verdient iets meer dan het minimumloon (MBO-4). Een deel betaalt het UWV, het overige zijn werkgever. 
Gaat hij nu het deel van UWV (Wajong) verliezen?

Zoals ik het nieuwsbericht lees wel, bij meer dan 75% van het minimumloon. Krijgt hij nu die Wajong ter compensatie van de uren die hij minder werkt dan fulltime?

Fleurette

Fleurette

24-03-2026 om 22:23 Topicstarter

 


MMcGonagall schreef op 24-03-2026 om 21:49:

Zoals ik het nieuwsbericht lees wel, bij meer dan 75% van het minimumloon. Krijgt hij nu die Wajong ter compensatie van de uren die hij minder werkt dan fulltime?

Dankjewel voor je reactie.
Ja dat krijgt hij inderdaad. 

Alleen als hij al 5 jaar onafgebroken werkt zonder professionele begeleiding en een bepaald inkomen heeft.

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.