Ouders en School Ouders en School

Ouders en School

Lees ook op

Informatie/experts over 'leren leren???'

Ik ben vers in de ouderraad gestapt van de middelbare school van mijn brugklasser. Best leuk.

Er ligt een plan om een ouderavond voor onderbouwouders te organiseren met als thema 'leren leren'. Hoe leert een kind leren? Welke leerstrategieen voor welke vakken? Hoe leer je dingen overzien? plannen? Dingen stampen vs begrijpen? Samenvatten? Schema's maken? overzicht houden? Wat kunnen die beginnende puberhersens wel en niet aan? Welke valkuilen heb je?

Interessant thema.

We kunnen natuurlijk dingen doen met de kennis en ervaring die op school al over dit onderwerp aanwezig is. Gebeurt vast ook. Maar hebben de onderwijsexperts hier nog tips over interessante sites? organisaties? Of misschien zelfs sprekers die iets zinnigs te melden hebben over dit onderwerp? (we zitten in het noorden des lands, dus een maastrichtenaar met een intrigerende visie op het thema is wsch niet zo praktisch)

Alvast dank voor welke input dan ook....

Ingrid

Naar laatste reactie
Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.
Sawo

Sawo

02-03-2010 om 09:01

Purple monkey

Hoi Ingrid

We hebben op het werk een lezing/workshop gehad van :
http://www.purplemonkey.nl/

Was heel interessant. Hij zit niet in het noorden van het land maar in het midden. Misschien kan hij iemand aanbevelen?

groet

saar

Inge M

Inge M

02-03-2010 om 19:58

IngridT

IngridT

03-03-2010 om 09:15 Topicstarter

Dank jullie wel!

Ik ga nu even neuzen op die sites!

Ingrid

Stephen covey

Hoi Ingrid,

Zelf ben ik een zij-instromer aan de PABO, en zijn we ook met de vraag bezig met wat is leren leren, en hoe breng je dit over op kinderen.
We hebben naar een film gekeken van de blijkbaar bekende Amerikaan Stephen Covey. Deze film heeft veel indruk op mij gemaakt en me echt aan het denken gezet... Misschien kun je aan deze film komen of een van zijn boeken. Centraal zijn in ieder geval zijn 7 gewoonten. Op het internet vind je ook meer info over hem.

Reageer op dit bericht

Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.