Ouders en School Ouders en School

Ouders en School

Lees ook op

Cito en onderwijskundig rapport verschillen

Een vraag van een vriendin van mij. Haar dochter heeft een cito uitslag die bij havo past (541). Gedurende de hele basisschoolperiode werd ze omschreven als een Havo-kind. Echter anderhalve maand geleden uitte één van haar juffen zorgen over haar sociaal-emotionele ontwikkeling, ze zou een slechte werkhouding hebben, dit heeft ze ook in het onderwijskundig rapport gezet. Eerder is dit nooit besproken. Ze geeft een schooladvies VMBO TL. Haar duo-partner wil niet met ouders praten. De directie steunt de juf. De enige VO-school in het dorp kijkt niet naar de cito, alleen naar het schooladvies. Wat kan mijn vriendin doen?
Graag jullie advies.

Naar laatste reactie
Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.

Vmbo/havo

Je vriendin kan je dochter waarschijnlijk prima in een Vmbo/Havo brugklas laten plaatsen? De meeste scholengemeenschappen bieden dit.

Mimoza

Mimoza

10-03-2010 om 10:57 Topicstarter

Helaas

Hier geen brugklas mavo/havo.
Havo/vwo en vmbo zitten ook op een andere locatie.

une femme

une femme

11-03-2010 om 12:44

541, havo?

Ik snap er soms niets meer van. Bij ons is 541 VW0 niveau. Hier in Utrecht is minimaal 535 nodig was om op de havo te kunnen komen. Onze dochter had een havo-vwo advies en een verwachte citoscore van 536. Ze heeft uiteindelijk 545 gescoord.
Als ik jouw vriendin was zou ik een school uitzoeken buiten het dorp die haar wel op havo toelaat. Ik vind het absurd om met een score van 541 naar het vmbo te gaan.
Groet Une Femme

Mimoza

Mimoza

11-03-2010 om 22:58 Topicstarter

Tja

Mijn vriendin benadert nu scholen tot op 20 km afstand, ze gaan allemaal uit van het schooladvies (VMBO TL) en niet van de Cito. Het beste plan lijkt nu toch inschrijven bij school van eerste voorkeur en bezwaar maken als ze niet geplaatst wordt. Verder maakt ze apart bezwaar tegen het schooladvies bij het bestuur van de basisschool. Vriendin heeft op dit moment veel andere dingen aan haar hoofd, vandaar dat ik wilde meedenken. Maar het is lastige materie.

Reageer op dit bericht

Dit forum topic is gesloten, er kan niet meer gereageerd worden.