Media en cultuur
Regendrup.
12-04-2022 om 13:52
Boekentopic: wat lees je nu? - Deel 2
Zie hier het vervolg van het boekentopic om te plaatsen wat je op dit moment leest of wat klaarligt om te gaan lezen!
Eventueel kun je erbij schrijven wat je er tot nu toe van vindt of waarom je ervoor gekozen hebt dit boek te gaan lezen.
Veel leesplezier!
Link naar het vorige deel:
https://www.viafora.nl/forum/media-en-cultuur/boekentopic-wat-lees-je-nu?page=64#1942
Maheiden
12-08-2026 om 17:24
Maheiden schreef op 09-08-2026 om 17:21:
I
Nu bezig in het huishouden van Grietje Steen van Merie van der Rijt. Fijn leesbare historische roman over het leven van de vrouw van de schilder Jan Steen.
Wat een heerlijk boek is dit. Echt een aanrader voor iedereen en die van historische romans houdt.
Tussendoor ook wen er maar aan van Maike Meijer gelezen. Heel herkenbaar en soms hardop gelachen. Er komt in oktober een film van.
Jeetjemina
13-08-2026 om 14:03
Liefs, mama van Iliana Xander gelezen.
Over een beroemde schrijfster die overlijdt, waarna haar dochter mysterieuze brieven ontvangt over de aard van het succes van haar moeder.
Ik moest er ff inkomen bij dit boek, in het begin vond ik het niet zo. Toch doorgelezen en uiteindelijk toch positief over dit boek.
Loulou39
13-08-2026 om 20:02
Jeetjemina schreef op 13-08-2026 om 14:03:
Liefs, mama van Iliana Xander gelezen.
Over een beroemde schrijfster die overlijdt, waarna haar dochter mysterieuze brieven ontvangt over de aard van het succes van haar moeder.
Ik moest er ff inkomen bij dit boek, in het begin vond ik het niet zo. Toch doorgelezen en uiteindelijk toch positief over dit boek.
Dit boek heb ik begin dit jaar ook gelezen, en ik vond het ook een lekker boek. Fijne schrijfstijl en genoeg spanning 😁.
Ik lees nu “Wie het eerst liegt” van Ashley Elston. Leest lekker door, en ik ben benieuwd naar het einde.
Jeetjemina
13-08-2026 om 21:09
Loulou39 schreef op 13-08-2026 om 20:02:
Ik lees nu “Wie het eerst liegt” van Ashley Elston. Leest lekker door, en ik ben benieuwd naar het einde.
Thnx, die zet ik op m'n lijstje.
Ik ben net begonnen in De ex van Freida McFadden.
buufie
13-08-2026 om 21:11
buufie schreef op 09-08-2026 om 20:01:
ben vanmiddag begonnen in Trudeau Factor van Juris Jurjevics Mss door het mooie weer of mss gewoon niet een fijn boek. Ik kon er nog niet inkomen
ik heb het opgegeven, kan er nog steeds niet inkomen. Dus nu een nieuw boek van David Baldacci: De ontsnapping
Emel
14-08-2026 om 20:12
Een dag uit het leven van Abed Salama, geschreven door Nathan Thrall.
Verhalende non-fictie, dus leest als een roman maar waargebeurd. Schokkend en dieptriest.
Gisteren in begonnen en in een ruk uitgelezen.
Uit een recensie in de Volkskrant:
"Ruim twaalf jaar geleden, op een regenachtige dag in februari, kwam een schoolbus vol Palestijnse kinderen en leraren vlak buiten Jeruzalem in botsing met een vrachtwagen en vloog in brand. Hulp bleef lange tijd uit, het waren omstanders die er alles aan deden om de kinderen te redden. De oorzaak, achtergrond, directe gevolgen, nasleep en betekenis van de ramp zijn het onderwerp van Een dag uit het leven van Abed Salama, dat in 2023 een bestseller was in de VS en nu in het Nederlands is vertaald.
..
Pijnlijk zijn scènes in de grote ziekenhuizen van Jeruzalem, waar Palestijnse artsen enigszins gelijk zijn aan hun Joodse collega’s, maar de afscheidingsmuur ook voelbaar is. De families moeten toestemming vragen om hun zwaargewonde kinderen te bezoeken. De bezetting is een veelkoppig monster, de ene straathoek in Jeruzalem is de andere niet. Nergens versimpelt Thrall of gaat hij kort door de bocht. Het resultaat is een realistische en confronterende verkenning van de beperkte ruimte die er voor Palestijnen is, en van hoe die ruimte steeds kleiner wordt."
https://www.volkskrant.nl/boeken/recensie-een-dag-uit-het-leven-van-abed-salama-is-een-overtuigende-aanklacht-tegen-onrecht-jegens-de-palestijnen~b2016a28/
Jeetjemina
15-08-2026 om 15:26
Jeetjemina schreef op 13-08-2026 om 21:09:
[..]
Ik ben net begonnen in De ex van Freida McFadden.
Dit boek uit. Vlot leesbaar, zoals we van haar gewend zijn. Prima verhaal, maar niet geweldig wat mij betreft.
Mick87
15-08-2026 om 18:13
aankomende dinsdag komt het nieuwe deel van de Washington Poe serie uit. Een nieuw avontuur van Poe en tilly. Kan niet wachten!
Maheiden
16-08-2026 om 13:00
Ik heb Helix goud gelezen van Natalie Pagie. De eerste van een trilogie, de andere 2 komen in 2027 uit. Goede thriller, ik heb zin in het vervolg.
Nu lees ik De wees van Weesterbeek van Patricia Snel over een gezin dat verhuist naar de proefkokonie van de maatschappij van weldadigheid in Frederiksoord.
joky
16-08-2026 om 14:34
De wees van Westhoek ben ik ook benieuwd na .ben n paar zomers geleden daar in de buurt geweest.kan er nog best bðn keer naar toe rijden zo vreselijk ver is het niet bij ons vandaan.
joky
16-08-2026 om 14:36
joky schreef op 16-08-2026 om 14:34:
De wees van Westhoek ben ik ook benieuwd na .ben n paar zomers geleden daar in de buurt geweest.kan er nog best bðn keer naar toe rijden zo vreselijk ver is het niet bij ons vandaan.
Al heet het nu gevangenis museum .toen ik er n tijdje geleden was ook al .was het even vergeten .
Maheiden
16-08-2026 om 14:50
joky schreef op 16-08-2026 om 14:36:
[..]
Gevangenismuseum is in Veenhuizen. Daar is ook een mooi boek over: De vondeling van Veenhuizen. Dit boek gaat over de kolonie in Frederiksoord. Tot nu toe aardig dezelfde sfeer.
Maheiden
16-08-2026 om 16:29
Miss_Moneypenny schreef op 16-08-2026 om 15:52:
Zelfde schrijfster toch?
Lijkt me ook een interessant boek.
O ja, haha, dat heb ik nu pas door 🤭
nlies
17-08-2026 om 16:56
Auto-ongeluk gehad, zit nu met een nekkraag. Kan niet goed omlaag kijken dus. Heb nog niet geprobeerd te lezen, maar niet handig denk ik. Ook nog niet echt tijd gehad om te proberen, krijg veel bezoek. Misschien maar luisterboek proberen