Financiën en recht Financiën en recht

Financiën en recht

Auto verkopen op Marktplaats - help

Oh help, wat heb ik gedaan. 

We hebben een tweedehands auto gekocht (nog op papier) bij de dealer van het betreffende merk. Top.

Onze oude auto (22 jaar), 200.000 gereden, rijdt prima maar verder diverse dingetjes zoals geen werkende airco meer, wat krassen, en nog wat irritante gebreken (die niet het rijden zelf betreffen). We kunnen niet echt inruilen bij de dealer van onze nieuwe auto, of alleen voor 150 euro, om naar de sloop te brengen. 

Toch vond ik dat wat zonde. Vooral die sloop voor een auto die verder nog prima rijdt. Toegegeven, ik wil het risico niet meer voor de APK over 2 maanden: wellicht een reparatie?
Nu heb ik gisteren toch maar onze auto op marktplaats gezet. Met alle details, en geheel eerlijk de minder goede kanten.

Omdat ik 40 euro moest betalen voor de advertentie, heb ik 'bieden vanaf 220 euro' gezet, met als vraagprijs 300 euro. Leek me leuk voor een wat oudere student bijvoorbeeld.
Dat was naïef. Mijn inbox is helemaal ontploft. Ik denk dat zeker driekwart louche bedrijfjes of types zijn. De advertentie is echt 'booming'.
Ik heb nu wel op de website van de RDW gezien waar je op moet letten (het vrijwaringsbewijs vooral, en dat checken met je digiD voordat je de auto meegeeft). Maar ik heb eigenlijk al spijt. Help, wat moet ik doen?

Natuurlijk kan ik de advertentie verwijderen, en mijn verlies van 40 euro nemen. Ik weet het niet, behalve dat ik er hoofdpijn van heb gekregen. Idee dat de halve wereld (half-)crimineel is. 
Wat zal ik doen? Als een verkoop alsnog wel lukt zou dat wel prettig zijn, maar niet met enge types of onzin (bijv. biedingen van 1500 euro, of voor de export, etc)


En zelfs al verkoop je aan een niet-louche iemand: als ze er - slechts kort nadat ze gekocht hebben - definitief mee in panne vallen, staan ze misschien alsnog aan je deur!

Voor 220 euro had ik het er allemaal niet voor over maar ... wie niet waagt, niet wint.

Ik wens je oprecht succes, maar het zal met de nodige spanning zijn, dat leid ik wel af uit je post.

Als je er zo’n stress van hebt, zet m dan op gereserveerd en haal morgen je advertentie weg. Ik kan natuurlijk niet in jouw portemonnee kijken, maar €40,- is me geen dag stress waard 

Oh man, wat een gedoe met je advertentie. Mij ervaring is dat logisch nadenken en screenen op fatsoenlijkheid vaak goed helpt. Schrijft iemand volledige zinnen? Zijn ze bereid om te wachten op een afspraak wanneer het jou uitkomt? Dat soort dingen. 

Ik ben benieuwd wat je gaat doen.

Eens met advertentie terugtrekken: het is een dure les, maar het zou mij de stress niet waard zijn.
Het zou ook mijn angst zijn dat de auto ineens stuk is en dat ze vervolgens verhaal komen halen…

Kun je niet ergens een advertentie bij een universiteit plaatsen ofzo, of een of ander facebook account voor studenten?
Dan kun je er misschien toch nog iemand blij mee maken die het echt waardeert.

Ik zou eens kijken wat je ervoor krijgt bij bijvoorbeeld wijkopenautos.nl. Dan je een minimum richtprijs. 

Haha, het lijkt mijn topic van eergisteren wel. Alleen had ik dus al bedacht dat ik m niet op Marktplaats ging zetten, exact om deze reden. Ik ga die van mij in mijn directe omgeving aanbieden voor 250 euro en als niemand m wil mag wijkopenautos m hebben voor 460. 
In jouw geval zou ik inderdaad de advertentie eraf halen (als je tussen de reacties niks tegenkomt wat je vertrouwenwekkend voorkomt) Stress zou mij ook geen €40 waard zijn. 

Moosey schreef op 09-04-2025 om 21:18:

Haha, het lijkt mijn topic van eergisteren wel. Alleen had ik dus al bedacht dat ik m niet op Marktplaats ging zetten, exact om deze reden. Ik ga die van mij in mijn directe omgeving aanbieden voor 250 euro en als niemand m wil mag wijkopenautos m hebben voor 460.

Dat heet toch : ikwilvanmijnautoaf.nl?

Er zijn er meerdere

-Augusta-

-Augusta-

10-04-2025 om 09:34 Topicstarter

Dank voor jullie reacties!
Ja inderdaad, achteraf had ik er deze stress niet voor over. 
En niet alleen stress: ook weer een gevoel dat er zoveel oneerlijke mensen zijn. Iemand die me op marktplaats berichten stuurde en uitgebreid vertelt hoe sommigen je met dit soort verkopen oplichten, dat hij me kan uitleggen hoe het werkt en een normale eerlijke prijs biedt enz, maar als je dan zijn telefoonnummer googlet, overal waarschuwingen dat dit een oplichter is of op zijn minst zeer onbetrouwbaar.
Anderen die zeggen: ik woon in je buurt, hoi buurvrouw, ik kom zometeen langs om te kijken. WTF? Gelukkig was ik weg in de avond. 
Of iemand die schrijft: 'ik vind dit merk heel leuk'. Ik: 'ga je het doorverkopen of zelf in rijden?' Diegene: 'zelf in rijden'.  Vervolgens kijk ik naar zijn advertenties, helemaal vol met opknappertjes om door te verkopen. Prima hoor, maar waarom niet eerlijk.

Maar.. er zitten een paar normalere reacties tussen. In ieder geval 2 a 3. Dus misschien gaat het lukken, al vind ik het super spannend...

Persoonlijk denk ik, TO, dat, als je een auto in rijdende staat aanbiedt voor tweehonderd euro, je altijd een soort publiek gaat aantrekken van mensen die jij liever niet wil:
mensen die denken dat ze nog een graantje kunnen meepikken door de wagen zelf voor meer te verkopen dan ze hem hebben aangekocht (en waarom zou dat niet mogen, iedereen heeft zijn motief om een zeer goedkope wagen te kopen). Ook lieden die in de drugs zitten kunnen op zo een wagen afkomen omdat ze het geld (voor een duurdere) niet hebben (ze spenderen liever alles aan hun verslaving).

En ... neem me niet kwalijk, als ik lees dat jij de advertenties van mensen zit te googelen om te zien wat ZIJ allemaal verkopen en daar dan gepikeerd ziet dat er auto's door hen aangeboden worden terwijl ze gezegd hebben dat ze er zelf mee gaan rijden. Ik zou zeggen: vraag het dan niet! Tenslotte wat moet het jou uitmaken wat ze ermee gaan doen.

Of iemand die zegt dat hij in de buurt woont en die avond gaat langskomen: begrijp ik je nu verkeerd dat zelfs dat niet meer mag?

Ik hoop dat de mensen die jou normaal lijken (op een mail kan iedereen normaal lijken) het ook echt zijn. 

-Augusta-

-Augusta-

10-04-2025 om 17:04 Topicstarter

Nee inderdaad Letterkoekje, het is op zich verder prima dat iemand hem bijvoorbeeld een beetje op wil knappen en door wil verkopen. Ik sla gewoon wat aan op (on)eerlijkheid, maar het moet eigenlijk niet uitmaken.
Dat van die 'Hoi buurvrouw' klinkt hier onschuldig van diegene en lijkt misschien overdreven dat ik dat niets vond. Maar geloof me, de berichten waren raar en opdringerig. Hij kent mij ook zeker niet. Heeft ook super veel berichten gestuurd (ik moest blijkbaar stante pede reageren). Ik weet nu dat hij zo'n 2 km bij me vandaan woont. Ik ben telkens beleefd geweest en hij eindigt nu ook met 'ik heb al geen interesse meer pannekoek'.

Ik heb nu een afspraak voor vanavond (tijdstip moet ik nog horen, hopelijk komt diegene en wordt het succesvol. Ik hoop het zo..

-Augusta-

-Augusta-

10-04-2025 om 17:06 Topicstarter

Het stomme is ook: het lijkt me prima als iemand een goedkope auto nog 1 a 6 jaar op kan rijden. Wijzelf denken al een paar jaar: hmmm moet deze nog wel APK gekeurd worden? Maar het gaat goed met weinig reparaties. Maar nu willen we het risico niet meer nemen en deze zomer meer zekerheid hebben. En meer luxe. 

Ik gun het jou Augusta, dat jouw koper nog 6 jaar met deze wagen kan rijden. Want het is altijd leuk als men weet dat iemand met zijn/haar afgedankte wagen zoveel geluk heeft. Maar met een auto van 22 jaar nog 6 jaar rijden lijkt mij redelijk optimistisch.
Maar het kan natuurlijk.

Intussen is de koop misschien al gesloten. Zo ja, proficiat!

Oh, wij waren laatst ook even op zoek naar zo’n autootje omdat zowel mijn als vriends auto bij de garages stonden en er geen prognose was voor wanneer ze behandeld konden worden. 
Dus heeft vriend een auto voor €400 gekocht en die verkoopt hij dan weer als zijn eigen auto klaar is. De man die het verkocht werd ook overspoeld met reacties maar zei ook: wie het eerst komt…

-Augusta-

-Augusta-

11-04-2025 om 14:45 Topicstarter

Suzy, wat handig, zo kan het dus ook gaan! Klein risico natuurlijk, maar het zal vast een heel stuk goedkoper zijn dan huren!

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.