Psyche en mentaal Psyche en mentaal

Psyche en mentaal

Wat hielp bij jou met de overgang

Al sinds mijn 42e wat last,
Maar merk nu dat het al een aantal maanden erger word, van boem de hittegolf in mn gezicht, en het zweten in mn gezicht.

Ik lees en zie overal veel, van welk merk is goed, dus door de bomen het bos niet meer zien.

Ik ben wel vd aanbiedingen.

Welk merk werkte voor jullie.
Het moeten wel capsules zijn die open op een lepel vla of in water kunnen.

Alvast bedankt

Gewoon de huisarts, en hormonen bijslikken. Ik zou niet gaan rommelen met huismiddeltjes. Wat ik heb zijn echt hele kleine pilletjes (femoston). 

bio identieke hormonen. 

Ik zou dit topic op de peiler  Gezondheid en Welzijn (laten) zetten, dat lijkt me beter passen dan Psyche en  Mentaal.

Inderdaad, naar de huisarts of een gynaecoloog gespecialiseerd in overgangsklachten. Dat heeft mij ontzettend geholpen. Ik heb een paar jaar hormoontherapie gehad. Nu weer gestopt omdat ik toch bloedverlies kreeg en gelukkig kwamen de klachten niet terug. Ik had een pleister en pillen.

Is ‘63 jouw geboortejaar? Dan heb je er wel lang last van. Ik zit het uit, soms worden de opvliegers wat erger en dan heb ik weer een paar weken amper last. Mijn laatste menstruatie was precies twee jaar geleden dus ik hoop dat ik met een jaar of twee van alle bijzonderheden af ben. Zou leuk zijn als mijn mentale gesteldheid ook gewoon weer zoals pre-overgang wordt.

Naar de huisarts, hormoontherapie vragen (bio-identieke hormonen inderdaad) Het is sowieso beter voor je op de lange termijn en de meeste vrouwen zijn in 1 klap van heel veel klachten af. 

ik ben 51 en sinds een half jaar volop aan het overgangen.. ik heb aardig wat er over gelezen en geluisterd ( de podcast bloedheet en tranen is een aanrader) en wat ik heb begrepen is er eigenlijk maar 1 remedie en dat zijn hormonen die je alleen via huisarts of gyno kunt krijgen ( dus niet bij de Etos/Kruidvat of Holland en barret). 

Heb je Facebook?
Heel veel informatie en ervaringsverhalen vind je in deze groep (wel eerst lid worden).

Bio-identieke hormonen bij overgang / menopauze: evidence-based hulp + info

Jojo63

Jojo63

09-09-2026 om 20:49 Topicstarter

Dank jullie wel 
Nee is niet mijn geboorte jaar.
Dan even bij de huisarts, of overgangs consulente langs.

Ik zal ook even op Facebook rondkijken,

Menopauze kliniek. Niet zelf gaan rommelen met drogisterij middeltjes.

Marie111 schreef op 09-09-2026 om 20:43:

Heb je Facebook?
Heel veel informatie en ervaringsverhalen vind je in deze groep (wel eerst lid worden).

Bio-identieke hormonen bij overgang / menopauze: evidence-based hulp + info

Ik heb me behoorlijk in het onderwerp verdiept en ik moet eerlijk zeggen dat ik deze groep niet prettig vond, vaak toch erg gericht op zo hoog mogelijke doses krijgen en de toon vind ik vaak ook vrij intens (naast dokters/huisartsen toe ook) Maar ik begrijp dat het nuttig kan zijn voor vrouwen die bot vangen bij hun huisarts (maar vinden mij gaat het wel steeds beter bij de huisartsen qua kennis over hormoontherapie)

Bio-identieke hormonen via de overgangsconsulente van het ziekenhuis (verwijzing huisarts nodig) hielpen mij heel goed. Nu ik die niet meer mag ivm borstkanker, helpt mij fezolinetant/Veoza supergoed qua opvliegers: vanaf het eerste pilletje geen enkele meer gehad, ook ‘s nachts niet. 

Wat mij betreft past dit onderwerp bij uitstek in psyche en mentaal.
Bio identieke hormonen zijn bij mij het antwoord op de overgang.
Let op bio identiek, laat je niet afschepen met de pil, femeston of duphaston. Ik werd daar zo moe en neerslachtig van. Heb nu oestrogeen pleisters en progesteroncapsules, heel blij mee. 

Ik was gewoon overgangsklachtenvrij en ben ooit gestopt met de anticonceptiepil (ouderwetse tweede generatie Trigynon) na gezeur uit mijn omgeving (huisarts, partner) omdat dat écht goed zou zijn voor een mens.

Ik heb het geweten en mijn partner nog meer. Mijn stopweek ging goed, zoals altijd, maar daarna?

Nu weet ik waar het woord 'hysterisch' vandaan komt. 😵‍💫

Ik ben opnieuw Trigynon gaan slikken en zit weer lekker in mijn vel. Mijn moeder was al jaren gesteriliseerd en kreeg tegen de overgangsklachten Trigynon voorgeschreven.

Ik heb geen behoefte aan experimenteren met andere hormonen, ook niet 'bio-identiek' en neem het voor lief dat ik op mijn 55ste nog steeds (planbare) onttrekkingsbloedingen heb.

Ook slik ik "ashwagandha" ik weet niet of dat oplosbaar is, ik slik de capsules gewoon door met wat drinken. Dat werkt bij mij heel goed tegen nachtzweten.

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.