Psyche en mentaal
Elle_2005
27-11-2025 om 11:32
Trauma’s verwerken
Hallo iedereen,
Ik ben Elle (pseudoniem), ik ben 20 jaar en studerende. Ik ben als kind mishandeld door mijn moeder en haar ouders. Mijn ouders zijn gescheiden toen ik 5 jaar was (ik heb ze nooit bij elkaar geweten) en mijn mama en haar ouders hebben ons (ik en mijn broer) zoveel mogelijk proberen isoleren van onze vader en zijn ouders. Mijn grootouders hebben ons emotioneel mishandeld en mijn mama heeft ons fysiek en emotioneel mishandeld. Dat is begonnen op mijn 7 jaar en de fysieke mishandeling heeft geduurd tot mijn 13 jaar. Maar de emotionele mishandeling is tot op vandaag nog bezig. Maar sinds ik 20 ben geworden ben ik beginnen inzien wat er in die 20 jaar is gebeurd. En sindsdien is het verwerkingsproces begonnen, maar het is een moeilijk proces (wat ik ook wel wist). Maar het moeilijke is dat ik financieel afhankelijk ben van mijn moeder dus ik woon nog bij haar. Mama is narcistisch en manipulatief dus dat maakt het er niet makkelijker op. Ik hoop hier langs de ene kant lotgenoten te vinden, maar langs de andere kant wil ik ook mijn verhaal delen met anderen. Dus bij deze een korte introductie over mezelf.
Liefs, Elle! Xxx
RavIvaR
27-11-2025 om 16:08
Goed dat je je verhaal hier deelt Elle.
Blijf dat vooral doen zolang je daar behoefte aan hebt.
Je schrijft dat je nog financieel afhankelijk van je moeder bent en daarom nog bij haar woont.
Het lijkt me voor jou heel gezond als je op eigen benen kunt gaan staan, los van je moeder.
.
Heb je al zicht op eigen woonruimte? Is een kamer huren een optie? Ben je hier al actief mee bezig?
Als je letterlijk meer afstand hebt komt er meer ruimte om dingen te verwerken.
Milala
27-11-2025 om 16:15
Allereerst een dikke knuffel.
Deel hier inderdaad gerust je verhaal, hopelijk helpt je dat. Wat je daarnaast ook zou kunnen doen is kijken of je via school wat hulp kunt krijgen. Op de school waar ik werk, met studenten van jouw leeftijd, hebben we mensen in dienst om studenten te helpen op bijvoorbeeld mentaal vlak maar ook om te kijken wat er financieel allemaal nodig is. Wij bieden veel ondersteuning aan, ook wat niet school gerelateerde zaken betreft want die hebben vaak ook invloed op de schoolprestaties van een student. Wellicht is zoiets ook op jouw school mogelijk?
madee
27-11-2025 om 16:34
Wat heftig allemaal zeg, wat je hebt meegemaakt. Het lijkt me een hele klus om jezelf los te weken van je moeder, zeker zolang je nog thuis woont.
Ik vroeg me af of je een (bij)baan hebt. Dan zou je alvast kunnen gaan sparen. Dat is handig voor als je uit huis gaat, maar ook om nu financieel minder afhankelijk van je moeder te zijn.
En ik vroeg me af of je je vader kent. Weet je zijn naam, zijn woonplaats, of iets anders waarmee je contact met hem kan zoeken?
Als het gaat om trauma’s te verwerken: ik heb zelf positieve ervaringen met EMDR. Maar ik denk dat je eerst het beste bij je huisarts om hulp en ondersteuning kunt vragen, of, zoals hierboven al staat, bij school (als je daar nog op zit)
Je bent hier ook altijd welkom voor steun en luisterende oren, alvast een knuffel van mij voor jou 🤗
letterkoekje
27-11-2025 om 17:30

Heb/had je personen bij wie je je verhaal kwijt kunt/kon?
Therapie zal waarschijnlijk te duur zijn en heeft je mama constant inkijk in je activiteiten? Heeft zij inzage in je mails en/of telefoon?
Let op om VOOR HAAR geen sporen achter te laten bij het zoeken naar hulp,
Nogmaals 
Ambra
27-11-2025 om 20:37
Kom je uit België Elle? Daar gaan dingen qua hulp en woonruimte soms net wat anders dan hier.
Sterkte in ieder geval.
duizel
28-11-2025 om 04:37
je schrijftaal 'klinkt' wat Vlaams volgens mij. In Nederland hebben ze studentpsychologen beschikbaar op de meeste studies. Dat zijn geen studenten maar afgestudeerde psychologen die studenten bijstaan. Ik weet niet of dat in België ook zo is. Misschien eens navragen? Die kan ook meedenken wat voor praktische hulp er nog nodig is