roanne
18-03-2010 om 19:54
Wie kan de nio interpreteren?
Dochter kreeg vandaag de uitslag van de NIO, afgenomen in groep 8 ipv de CITO.
Schoolvorderingen scoort ze 129, NIO scoort ze 116.
Ik begrijp uit zoekwerk via google. dat NIO 116 vergelijkbaar is met VWO van de CITO.
Maar nu mijn vraag: ik weet dat 129 bij schoolvorderingen hoog moet zijn (aan het aantal 'bolletjes' in de tabel te zien, maar hoe kan ik die vergelijken met de CITO?
Ik ben gewoon erg benieuwd.
Roanne
Nikus
19-03-2010 om 08:52
Roanne
Nio 116 staat gelijk aan een gemiddelde VWO leerling.
Grinnik, mijn zoon had 117 vandaar mijn wijsheid!
Je kan de NIO niet vergelijken met de CITO. Onze zoon had een hele goede score op de CITO (boven gemiddeld) en scoorde op de NIO gemideld VWO.
Moet je ook niet willen. De NIO is meer een test om te zien wat het kind zelf in huis heeft en de CITO is een toets om de opgedane kennis te toetsen! Voor een NIO kan je niet oefenen, voor de CITO wel begrijp ik!
roanne
19-03-2010 om 10:25
Nikus
Dank je, maar dan nog. De NIO score is 116 maar de schoolprestaties zijn 129. Ze heeft dus 2 scores behaald.
De makers van de test hebben wel een vergelijking met de CITO gemaakt. 116 is ' gewoon VWO', vanaf 118 is het ' zwaarder VWO, zoals gymnasium'. Tenminste dat heb ik gevonden.
Maar ik vraag me nu af wat die 129 betekent.
Ze heeft 3 onderdelen gedaan:
Schoolprestaties
Intelligentie
Persoonlijkheid
Het tweede deel is de NIO score (en dus 116).
Groetjes! Roanne
Nikus
19-03-2010 om 10:47
Roanne
Even bellen met school?
Meer dan en VWO advies kan je niet krijgen Roanne. Met 116 kan je "gewoon" naar het gymnasium.
Onze zoon heeft een VWO advies van school gebasseerd op de Cito en de Nio en het leerling volgsysteem. Hij kan op elk gymnasium geplaatst worden. De uitslag 117 zegt dat menig gym/vwo leerling zo scoort. Het is een gemiddelde VWO score. Er is geen onderscheidt in adviezen. Ja HAVO VWO of VWO.
Als het goed is heeft je dochter voor de NIO VWO gescoord.
roanne
24-03-2010 om 19:21
Ik ben eruit
De NIO is de intelligentietest, die telt niet echt zwaar mee bij het advies van onze basisschool. Wel het deel schoolvorderingen, en dat was het 'hoogste' zeg maar.
Morgen hebben we het adviesgesprek van school, dan weet ik nog meer.
