Nasha 1st
29-06-2009 om 21:48
Amalia doet goed haar best...
En mag daarom naar groep 3....
Eerste schooldag voor prinses Alexia
Uitgegeven: 29 juni 2009 09:18
Laatst gewijzigd: 29 juni 2009 12:51
WASSENAAR - Prinses Alexia (4) is maandag aan haar eerste schooldag begonnen. Aan de hand van haar oudere zus Amalia en in het gezelschap van haar ouders, prins Willem-Alexander en prinses Máxima, arriveerde ze 's ochtends vroeg bij de Bloemcampschool in Wassenaar.
Daar zal ze plaats nemen in groep 1A.
De trotse juffen Carla Buijs (voor de maandag) en Yvonne van Veen (voor dinsdag tot en met vrijdag) verwelkomden Alexia bij haar klaslokaal, dat versierd was met gele, groene en paarse vliegers voor het raam.
De prinses kreeg buiten haar lokaal haar vakje toegewezen waar ze haar rode Dora-rugzak voortaan mag opbergen.
''Heb ik gekregen'', zei Alexia op de vraag van juf Carla waar die mooie tas vandaan kwam. Voor haar 4-jarige verjaardag afgelopen vrijdag hoopte ze al een 'coole' rugzak cadeau te krijgen.
Máxima hing nog een rood vest op de kapstok van haar dochter, mocht het koud worden. Ze kon nog net verhinderen dat Alexia naar het verkeerde lokaal liep, dat van groep 1B.
Onder begeleiding van haar vader en moeder nam Alexia plaats op haar eigen stoeltje, voor het raam. 'Welkom Alexia', stond er op een televisiescherm. ''Hoe heet de juf?'', vroeg Máxima aan haar dochter, voordat ze een foto nam van haar spruit.
Frans
De andere kinderen in de klas zullen de prinses later maandag toezingen met een ballade, vertelde juf Carla.
''Dat doen we altijd met kinderen die nieuw of jarig zijn. We zingen het eerst in het Frans, en daarna in het Nederlands. Het lied gaat erover dat ieder kind op aarde een beetje schittert. Alle kinderen kennen het uit hun hoofd.''
Andere behandeling
Juf Carla zingt veel met de kinderen, terwijl juf Yvonne vooral veel knutselt, verft en tekent. Ook besteedt zij aandacht aan de ontwikkeling van 'sociale talenten', zegt juf Yvonne.
''Een leeuw en een aapje beelden twee vrienden uit, en krijgen dan ruzie. De kinderen moeten het oplossen.'' Alexia krijgt geen andere behandeling dan haar klasgenootjes. ''Wij behandelen haar net als alle andere kinderen. Ik denk dat ze zich snel zal thuisvoelen.''
Zomervakantie
Alexia, de derde in de lijn van troonopvolging, is de tweede prinses op de Openbare Bloemcampschool in Wassenaar. Prinses Amalia (5) ging in december 2007 voor het eerst naar deze school.
Amalia doet zo goed haar best dat ze na de zomer al naar groep 3 mag. Zij zit op school drie klassen verderop dan haar jongere zus. Over twee weken begint de zomervakantie voor beide zusjes.
Pham
29-06-2009 om 22:09
Hoezo geen speciale behandeling?
Waarom mag Alexia dan wel 2 weken voor de zomervakantie nog instromen, normaal zijn scholen daar niet zo scheutig mee. :-0
Gr Pham
Nasha 1st
29-06-2009 om 22:12
Ja pelle
maar ik blijf me er over verbazen
Over het instromen, dat verschilt echt per school volgens mij....
Lynna
29-06-2009 om 22:38
Eerder instromen
Ik heb begrepen dat de ouders van de klasgenoten daarom gevraagd hebben. De aandacht voor Alexia is dan nu al geweest. Na de vakantie kunnen dan de andere nieuwe kinderen rustig van hun eigen eerste schooldag genieten, zonder allerlei media-aandacht.
Tango
30-06-2009 om 10:41
Ik begreep ook
Dat Alexia voor de vakantie maar 2 dagen komt en na de vakantie pas echt gaat starten.
En even OT, wat ik wel bijzonder vond is dat ze in een andere klas komt als haar zus. Bij ons op school doen ze juist de jongere broers of zussen in dezelfde klas waar eerder de oudere kinderen hebben gezeten.
Jesse_1
30-06-2009 om 13:53
Tango, bijzonder
Ik denk dat het meer gewoonte is bij jullie school, dan een standaard gegeven om kinderen in een klas te doen waar eerder hun oudere broer of zus heeft gezeten. Is hier een speciale reden voor?
En als hun oudere broer of zus nog in de kleuterklas zit, komen ze daar dan bij?
Jesse
Avalon
30-06-2009 om 13:59
Roddelpers
Duidelijk geval van roddeljournalist zonder kinderen of in ieder geval geen verstand van het huidige schoolsysteem. Alexia is gewoon twee keer gaan wennen ( inderdaad ivm rust voor de andere kinderen). Zus Amalia gaat volgens de nieuwe ( nou ja nieuw, niet 1 oktober) regeling door naar groep 3.
De komkommertijd is blijkbaar weer begonnen.Neem ons bonnetjes schandaal,net zo erg als het Britse. Grote koppen in de krant. Alleen ging het daar om hypotheken van niet bestaande huizen en pornobanden. Hier gaat het om een verloren zonnebril. Maar dat is erg OT!
Astrid
30-06-2009 om 21:14
Gaat hier ook zo (niks bijzonders dus)
Of het nou allemaal waar is of niet, maakt mij niet zo veel uit. Bijzonder vind ik het echter niet. Hier zijn deze week ook nog 2 kindjes gestart die net 4 zijn (binnen 2 weken is het vakantie hier). Mijn jongste is destijds, toen ze 4 werd, is nog 3 weken naar school gegaan voor de vakantie. als je dat graag wilt, mag dat. Is de spanning er af bij het kind.Niks bijzonders hier.
Verder mag je bij ons gewoon kiezen bij welke juf je kind in de kleutergroep komt. Voorkeur van de ouders is meestal bij de zelfde juf als ouder kind. Bij 2 kleuterkinderen geeft de school de voorkeur aan verschillende klassen.
En verder vind ik het ook niks bijzonders dat Amalia al naar groep 3 gaat. op de meeste scholen is dat heel gebruikelijk voor kinderen die voor 1 januari geboren zijn.
Ik vind dat er zo'n ophef overgemaakt wordt. Ik heb tot nu toe nog geen rare dingen (betreffende de school carriere van de meisjes) kunnen ontdekken.
koentje
30-06-2009 om 22:00
Zou het ook gebruikelijk zijn...
dat beide juffen aanwezig zijn op de dag dat er een nieuw kind op school komt? Want een een van de twee had eigenlijk vrij, toch?
