Huiskamer
Roos57
11-10-2026 om 10:16
Een vraagje over tijdschriften
Nederland leest ongeveer 10% van de bevolking (13 jaar en ouder) vrijwel dagelijks een tijdschrift. Dit komt neer op ruim 1,5 miljoen mensen die elke dag een magazine openslaan of digitaal doorbladeren.
Hoe zit dat bij jullie?
Vertel 😃
Ted68
12-10-2026 om 08:49
Heb jarenlang een Abo gehad op de LInda…. Maar omdat ik in het buitenland woon, werd die steeds duurder…
Nu heb ik een Abo op schöner wohnen…. Een duits blad.
Poezenmeisje
12-10-2026 om 09:25
De Charlie Hebdo bewaar ik en breng een tas vol naar een bevriende docent Frans.
MarvelousM
12-10-2026 om 09:25
Ik lees alleen Volkskrant Magazine, maar ook die online. Verder vind ik tijdschriften tegenwoordig gewoon zonde van het geld. Vroeger kocht ik nog wel eens de LINDA. maar er is eigenlijk te weinig wat ik daar nog leuk aan vind. Daardoor kan ik die 6 of 7 euro niet meer rechtvaardigen voor mezelf.
Grindelwald
12-10-2026 om 10:37
Vroeger best wel veel. Viva, Flair, Beau Monde.
De Linda kreeg ik van mijn zus. Die had daar een abonnement op. Nu nooit meer eigenlijk.
madee
12-10-2026 om 11:41
Ted68 schreef op 12-10-2026 om 08:49:
Heb jarenlang een Abo gehad op de LInda…. Maar omdat ik in het buitenland woon, werd die steeds duurder…
Nu heb ik een Abo op schöner wohnen…. Een duits blad.
Linda. kun je ook helemaal online met een bepaald abonnement lezen, misschien een leuke tip voor jou?
Duufje
12-10-2026 om 12:08
Ik lees graag en veel, maar een tijdschrift zelden tot nooit.
Voornamelijk in wachtkamers en daar zit ik niet zo vaak.
Brachiosaurus
12-10-2026 om 13:57
Eigenlijk nooit meer. Als puber las ik de break out. En de viva vond ik ook leuk. Nu niks meer tenzij ik ze krijg of ze bij de dokter in de wachtkamer liggen.
mut
12-10-2026 om 15:28
National Geographic (soms)
Historia
Narthex (vereniging van docenten levensbeschouwing en godsdienst)
Phoenix (blad van Ex oriente lux)
Geschiedenisblad (soms)
Humo (tv blad België)
Of ik geef ze weg na gelezen, of als ik er delen uitgehaald heb om te bewaren gooi ik de rest bij het oud papier.
Dolfje
12-10-2026 om 18:51
Ik heb net een stapel oude tijdschriften gekocht bij de bieb, leuk voor op vakantie en ze hoeven dus níet mee terug.
Poezenmeisje
12-10-2026 om 18:52
Ik heb de PressReader app op mijn telefoon gezet. Die is gratis.
Als ik in de openbare bibliotheek (of op een andere hotspot) op de wifi zit, dan kan ik een week gratis én legaal duizenden internationale kranten en tijdschriften lezen. Als je ze downloadt, blijven ze gewoon beschikbaar.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newspaperdirect.pressreader.android&hl=nl
TineWinkel
12-10-2026 om 19:48
Poezenmeisje schreef op 12-10-2026 om 18:54:
Een voorbeeld van wat ik op mijn telefoon heb staan.
Heb ik idd ook. Maar ik merk dat n echt tijdschrift toch fijner leest, voor mij. Maar is misschien de leeftijd
RavIvaR
12-10-2026 om 23:08
Ik vind een tijdschrift op mijn telefoon lezen veel te klein.
Op mijn tablet wel een tijdje het e e a. via Readly gelezen.
Weesliefff
13-10-2026 om 08:06
Alles wat ik te pakken krijg lees ik, zelfs de achterkant van het karnemelkpak. Vanaf mijn jeugd al strips. Tegenwoordig dagelijks drie digitale krantenabonnementen, als tegenhanger een papieren Telegraaf en een lokaal blaadje op het werk. In de supermarkt lees ik uitgebreid wat er ligt. Vooral Linda, Flair, Psychologie Magazine. In de wachtkamer alles inclusief roddelbladen en autobladen (boring). Omdat daar bijna niets meer ligt en ik niet graag op de telefoon zit, begin ik graag gesprekjes. Vind ik leuk.
Waarom dit topic Roos57? Je triggerde mijn nieuwsgierigheid hiermee.
Zazo
13-10-2026 om 09:34
Ik koop in een vakantie vaak wel een tijdschriftenpakket. Soms ook losse tijdschriften, de libelle, quest, psychologie magazine, en soms de flow.
