Huis, tuin en keuken Huis, tuin en keuken

Huis, tuin en keuken

Luchtje voor mensen die niet van luchtjes houden

Wij zijn recent verhuisd naar een jaren 40 huis en heel gelukkig ermee, alleen is het toilet beneden een beetje bedompt en het ruikt snel onfris. Daar gaan we op termijn wel iets aan doen (betere ventilatie, misschien ook nog wel een renovatie) maar voor the time being dacht ik toch maar aan een luchtje wat de boel een beetje maskeert. Nu houden wij helemaal niet van luchtjes, (niet van parfum, niet schoonmaakmiddelen met veel geur, niet van Rituals badproducten, zeker niet van wierook oid) dus ik zoek iets subtiels. Heb er nu een toiletblok met ocean-geur in gehangen maar dat vind ik dus erg heftig. 
Het enige geparfumeerde wat ik wel lekker kan vinden ruiken is wasgoed (wij gebruiken ongeparfumeerd wasmiddel maar bij anderen kan ik dat wel lekker vinden, mits niet te sterk) 

Iemand die op deze info iets kan bedenken wat ik wel prettig zou kunnen vinden?


kun je ook een schaaltje met wat wasmiddel er neerzetten? Of een hele subtiele wasverzachter? 

Vroeger deden ze potpourri in een bakje, misschien is dat iets. Ik kan net als jij niet zo goed tegen luchtjes, maar in mijn herinnering is potpourri niet zo'n vervelende chemische lucht. Maar die herinneringen zijn oud .

Ik gebruik in de keuken sea kelp zeep van Scottish fine soaps dat vind ik niet te sterk ruiken maar wel lekker fris. Je hebt er ook een diffuser van.
In mijn badkamer spray ik wel eens een eau de toilette van verveine dat ruikt licht citroenachtig maar minder sterk en daardoor niet zo aanwezig.

MRI

MRI

15-10-2026 om 10:19

paar druppels lavendelolie in een sprayer of puur ergens op sprenkelen. Ik ben allergisch voor chemische luchten maar doe altijd iets hiervan op het uitlaatrooster van mijn stofzuiger. Heerlijk en natuurlijk

Groene zeep ruikt simpel en niet heel sterk. In mijn beleving geeft de geur een gevoel van schoon, maar niet bijzonder chemisch. Leg een blokje neer, niet de vloeibare, en maak het af en toe even nat.

Tuinplant schreef op 15-10-2026 om 10:03:

Vroeger deden ze potpourri in een bakje, misschien is dat iets. Ik kan net als jij niet zo goed tegen luchtjes, maar in mijn herinnering is potpourri niet zo'n vervelende chemische lucht. Maar die herinneringen zijn oud .

Jaaa 😃 herkenbaar

En maja zeepjes in de wasgoed kast 

Is misschien een optie om azijn in een bakje een nachtje neer te zetten, dat zorgt ook toch dat de geur weggaat?
Waar komt de geur vandaan? Is het echt vanuit de toilet? 
Want misschien zou het dan al helpen als je de wc echt heel grondig schoonmaakt, met stoom onder de rand enz. Maar wel echt vervelend, wij hebben hetzelfde in de badkamer. Wc is heel oud en gaat snel stinken dat ik die echt vaak schoon moet maken

zakjes met gedroogde Lavendel ophangen?

Misschien vind je dit wat: https://www.maison-berger.nl/collections/anti-odour/products/parfumverspreider-mijn-badkamer-zonder-nare-geurtjes

Ik vind het zelf goed werken en houd ook niet van die zware, chemische luchten. 

Marie111 schreef op 15-10-2026 om 10:28:

zakjes met gedroogde Lavendel ophangen?

Dit. Of anders zo'n steentje waar je zelf een druppeltje etherische olie naar keuze kunt op doen.

Als je zelf al niet van luchtjes houdt ... moet er dan persé geur zijn?
Het toilet is nu niet persé de plaats waar je een uur gaat zitten. Ik zou het voorlopig maar zo laten. Pech dat je 5 minuten in slechte geur zit.

Waarschijnlijk ruik je het riool!

Jullie 'houden niet van luchtjes', maar die zijn beter dan de geur die je nu ruikt.
Om het te verhelpen moet je daar maar  overheen stappen.  

Voor mij werkt het om een geurig stuk zeep neer te leggen. Of een bosje lavendel uit eigen tuin op te hangen. 

https://www.jumbo.com/producten/ambi-pur-febreze-badkamer-luchtverfrisser-711980STK

Deze vind ik ook heel subtiel. Staat dat hij zestig dagen mee gaat maar je ruikt hem langer, ik koop er ongeveer twee per jaar voor de wc op mijn werk. 

Moosey

Moosey

15-10-2026 om 12:11 Topicstarter

Wat veel tips, dank jullie wel! Lavendel is een heel goed idee, daar houd ik wel van. Maar ook veel andere goede opties. Fijn!

Een druppeltje etherische olie (lavendel, roos, watjemaarlekkervindt) binnenin de wc-rol doen.

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.