Huis, tuin en keuken Huis, tuin en keuken

Huis, tuin en keuken

Klimroos bloeit alleen bovenin

We hebben een klimroos (Santana), die in de volle zon tegen een schutting staat. Hij groeit goed en is inmiddels 2,5 meter lang. Hij bloeit echter voornamelijk in de top, op lange takken. Daaronder is het vrij kaal en bloeit er weinig. Iemand een idee wat we kunnen doen om de roos wat meer over de hele plant te laten bloeien?

Snoeien zorgen dat je aan de basis ook takken hebt. De hoofdtak laat je intakt maar zijtakken snoei je af. Je roos bloeit niet op oud hout maar aan de nieuwe scheuten.

Zoals tuinfluiter het zegt.. je hebt last van oud hout. Google eens op 'klimroos verjongen'.

Picunia

Picunia

01-08-2024 om 14:17 Topicstarter

Heb ik gedaan en zie nu wat beter kan. Wij zijn echte amateurs op tuingebied en we doen maar wat. Soms met prima gevolgen, soms wat minder. Volgend voorjaar met beleid snoeien dus. Dank voor jullie tips.

Picunia schreef op 01-08-2024 om 14:17:

Heb ik gedaan en zie nu wat beter kan. Wij zijn echte amateurs op tuingebied en we doen maar wat. Soms met prima gevolgen, soms wat minder. Volgend voorjaar met beleid snoeien dus. Dank voor jullie tips.

Nou, ik heb een keer een cursus rozen snoeien gevolgd bij Rozenkwekerij De Wilde en zijn favoriete verhaal is hoe hij per ongeluk met de grasmaaier was uitgeschoten en de roos een paar keer had afgemaaid waarop deze vervolgens bloeide en groeide als nooit tevoren 

Picunia

Picunia

01-08-2024 om 17:48 Topicstarter

Aha, dus dat is het geheim!

Reageer op dit bericht

Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.