Huis, tuin en keuken Huis, tuin en keuken

Huis, tuin en keuken

Hoe langharige knuffel ontstoffen

We hebben een hele grote knuffel die we gekregen hebben en een speciaal plekje in ons hart heeft.
Deze mag dan ook niet weg.
Wel staat die al jaren stof te vangen en nu wel ik dat stof er eens uit hebben.
Het beest is te groot voor de wasmachine en is erg langharig.
Als ik alles met de stofzuiger bewerk ben ik bang dat ie het daarna koud heef5 doordat zijn lange haar is opgezogen.
Hebben jullie tips?

Ik zou het ergens onder een arm/poot proberen met de stofzuiger op de laagste stand. 

Buiten bewerken met een föhn op de laagste warmtestand. Eventueel met 2 personen dat de ander zijn vacht een beetje in beweging brengt. 

misschien zo’n plakkerige kledingroller proberen?

ACFE8085-5375-4-CAE-97-CE-7-A248-A543-ACA.jpg


Ik zou hem uitkloppen met de mattenklopper

Als het bont goed vastzit zou ik een naadje onderop lostornen en er zoveel vulling uithalen totdat hij wel in de wasmachine past. Voor het wassen zou ik hem goed dichtstikken om te voorkomen dat alle resterende watten los in de wasmachine terecht komt. Mocht hij toch niet stevig genoeg meer zijn om rechtop te zitten  of te staan, dan is hij makkelijk bij te vullen met oude vulling uit een ander beest of uit een kussen. 

Je moet er rekening mee houden dat de fiberfill in water wel wat kan gaan klonteren (net als een winterjas), maar een schoon lekker geurend beest is ook wat waard.

Overigens kan hij ook in bad als je die hebt.

Als hij een donkere kleur heeft dan zie je de schoonmaakbeurt niet dus dan zou ik al die moeite niet doen en er alleen een fris luchtje overheen spuiten.

PS: je kan ook baking soda proberen; eerst voorzichtig een onopvallende plek inpoederen en daarna met de stofzuiger weer opzuigen. Het verwijdert geurtjes. Je hebt er wel een krachtige, ouderwetse sledestofzuiger voor nodig.

Ik zou hem naar de stomerij brengen. Daar zoeken ze het maar uit. 

Pas hij in de droger. Als dat kan op een koude stand draaien stof komt er dan uit. 

Bij sommige tankstations zijn grote wasmachines. Misschien past hij daar in? Wel eerst even de wasmachine goed nakijken en evt met doekjes schoonmaken. Blijkbaar staan de machines goed bekend voor wassen van paardendekens.

In de grote steden zijn vaak wasserettes met grotere wastrommels.

Het stof is toch droog, neem ik aan? Werkt goed uitschudden/-kloppen niet gewoon?

in de vriezer past zeker ook niet? Helpt wel tegen huisstofmijt 

Madamecannibale schreef op 10-01-2025 om 13:51:

Ik zou hem uitkloppen met de mattenklopper

yup, in de tuin of op het balkon en meppen maar 

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.