Gezondheid en welzijn Gezondheid en welzijn

Gezondheid en welzijn

Migraine zonder hoofdpijn?

disclaimer: ik ben niet op zoek naar medisch advies maar naar herkenning.

ik ben net bij de huisarts geweest maar ik voel me niet echt serieus genomen. (Dat heb ik ook gezegd tegen hem) hij stelt de diagnose migraine

maar ik ervaar zulke rare effecten in mijn hoofd: alsof mijn hersenen draaien. Korte schokgolfjes, gevoelig voor geluid, draaiduizeligheid, gevoel van statische ruis in mijn hoofd.  Geen hoofdpijn.
Wel zo vervelend dat ik er soms van moet huilen. De klachten worden erger als ik gespannen ben of veel met mijn ogen beweeg.

herkent iemand deze klachten? Want als ik het probeer uit te leggen aan mijn omgeving denken ze dat ik gek ben. 


hoe is het begonnen? Zou het pppd kunnen zijn? Dat lijkt er wel op. Google er eens op. 

Geen ervaring met migraine. 

Ik herken het. Heb tevens ervaring met auramigraine (dat kan zonder hoofdpijn) en een zwakker evenwichtsorgaan. Het is vooral aanwezig als ik overbelast ben, te veel aan m’n hoofd heb, stress e.d.
Sterkte!

Ik ken wel oogmigraine, dan heb je wel een aura, maar wordt die niet gevolgd door hoofdpijn, dacht ik. (Bij mijzelf volgt er wel altijd hoofdpijn en de rest.) Zoals je het omschrijft, klinkt het anders dan hoe ik de aura ervaar (ik zie dan zigzaggende lichtvlekken/strepen en krijg moeite met praten), maar ik vermoed dat aura’s door verschillende mensen verschillend kunnen worden ervaren/beschreven.

Dat pppd ken ik dan weer niet, maar als dat meer overeenkomt, lijkt dat me het uitzoeken waard.

Ik herken niet precies jouw klachten maar heb zelf last van oogmigraine. Geen pijn maar tijdelijk wazig zien op de plek waarop ik focus (dus niet kunnen lezen), van die flubbertjes in beeld, tintelingen in mijn gezicht en soms duizelig. Duurt een kwartier tot een half uurtje. Ik dacht de eerste keer dat ik een tia had maar dat was dus gelukkig niet zo.

Klinkt als vestibulaire migraine. Herken je daar iets in, als je daarover leest bijvoorbeeld bij Thuisarts.nl ?

Ik ben migrainepatiënt. Ik heb bij 95% van mijn aanvallen hoofdpijn en misselijkheid. En ben ik gevoelig voor licht en geluid.

Soms heb ik een aanval zonder hoofdpijn en misselijkheid, dan heb ik aura’s. Een deel van mijn beeld valt dan weg. Ik zie dan flikkeringen en zigzaglijnen. Dat heet oogmigraine of migraine sans migraine.

In mijn puberteit kreeg ik ook tintelingen in mijn arm. En kon ik niet goed meer uit mijn woorden komen. Dat heet basilaris migraine.

Ik herken in ieder geval jouw klachten totaal niet bij mijn aanvallen zonder hoofdpijn. 

Dat zou best kunnen.
Of misschien hyperventilatie?

Ik heb vaak dat ik soort roosters zie op de muur. En geen hoofdpijn erbij  Volgens mij soort oogmigraine, maar ben niet ermee bij arts geweest.

Gekhoofd

Gekhoofd

24-12-2024 om 13:42 Topicstarter

het is zomaar opeens begonnen. De huisarts zegt dat het niks met het oor te maken heeft omdat het in vlagen komt en soms dagen niet. Vestibulaire migraine zou kunnen, maar dan nog vind ik mijn klachten niet precies overeenkomend.
Bedankt alvast voor alle reacties

Ik heb in het verleden wel eens oogmigraine gehad, dan zag ik een wazige vlek met van die karteltjes in alle kleuren van de regenboog. Maar wat jij beschrijft herken ik dan weer niet.

Ik herken het wel, migraine zonder hoofdpijn. Helaas bij mij daarna meestal wel gevolgd door hoofdpijn en spugen.

Ik herken het van aura voor migraine begint, maar ook van het afbouwen van anti psychotica en/of anti depressiva. Vooral dat electrische lading gevoel had ik vooral bij medicatiewisselingen. Geen idee of je nu medicatie gebruikt? 

Gekhoofd

Gekhoofd

24-12-2024 om 15:57 Topicstarter

citroengraag, inderdaad bij afbouwen/vergeten van medicatie heb ik precies hetzelfde gevoel! 
vandaar dat ik stiekem bang ben dat er iets anders is dan migraine.

Of je hoeft juist niet bang te zijn, omdat het een bijwerking is van je medicatie. Dat weet degene die het voorgeschreven heeft of je apotheker het beste. 

Moeilijk hoor, om uit beschrijvingen op te maken of je dezelfde symptomen hebt.

Duizeligheid staat bij mij op één, begonnen met zeer ernstige stoornissen aan de evenwichtsorganen, vergelijkbaar met een binnenoorontsteking. Maar het was geen binnenoorontsteking. Volgens mij was er geen ontsteking. 

Gelljkertijd tinnitus met een heleboel andere geluiden die geen tinnitus waren. Muziek komt vervormd en keihard binnen. Als je iets neerzet op de glazen plaat van de magnetron is dat niet om aan te horen zo pijnlijk. En een heleboel andere geluidseffecten. Het is moeilijk om zoiets te vertellen en dan mensen je serieus te laten nemen. Halverwege zie je ze afhaken.

Verder heel lage tonen die niemand lijkt te horen. Zoals het geronk wat de koelers in de supermarkt produceren. Maar mogelijk zijn ze echt hoor. Daar kom je alleen maar achter als je geluidsapparatuur gaat kopen.

Verder krijg ik het tegelijkertijd heel erg koud.

Vroeger had ik visuele stoornissen en die leken te worden veroorzaakt doordat er hapjes uit het centrum van mijn beeld waren weggenomen. Uit elke letter ontbraken stukjes. Ik had dat vroeger heel erg, maar nu alleen nog maar soms. Als ik mijn ogen sloot en afdekte met mijn handen dan zag ik een flubberend sidderend gloeidraadje. Ik zag hem met twee ogen, dus met mijn linkeroog zag ik hem links en met het andere oog links. Hij trok dan geleidelijk weg  naar links, steeds vager wordend. Toen ik dit vertelde aan een oogarts zei die mij dat dit "een gebed zonder einde" zou gaan worden. Dus iets waar niets uit zou komen.

Gekhoofd

Gekhoofd

24-12-2024 om 17:51 Topicstarter

rionyriony, jouw klachten klinken ook frustrerend. En zo lastig uitleggen: hapjes uit je hersenen. Je herkent m’n struggle in ieder geval. 

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.